The Best of GRReporter

Ο Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ έφερε τη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εναντίον της Μπόλτον

20 Μάρτιος 2011 / 12:03:17  GRReporter
1912 αναγνώσεις

Ο Βούλγαρος επιθετικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ σημείωσε το γκολ της νίκης για 1:0 εναντίον της Μπόλτον. Ο διάσημος ποδοσφαιριστής απάντησε με τον καλύτερο τρόπο στις νέες κριτικές, παρ' όλο που και αυτή τη φορά στη ν αρχή του παιχνιδιού είχε μείνει στον πάγκο.

Ο Μπερμπάτοφ μπήκε στο παιχνίδι αμέσως μετά το διάλεμμα, αντικαθιστώντας τον Χαβιέρ Ερνάντες. Στο 88ο λεπτό ο Βούλγαρος σημείωσε το πολύτιμο γκολ, αφού ο τερματοφύλακας της Μπόλτον Γιασκελάινεν έσωσε μια ισχυρή μπαλιά, ο επιθετικός όμως έφτασε πιο γρήγορα στην μπάλα και έβαλε το γκολ της νίκης για την ομάδα του.

Ο άλλος Βούλγαρος ποδοσφαιριστής Μαρτίν Πετρόφ έπαιξε για την ομάδα του Μπόλτον καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να σημειώσουν γκολ σ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, έχοντας την πρωτοβουλία. Δεν κατάφερναν όμως να φτάσουν στο σημαντικό γκολ. Η Μπόλτον επίσης έκανε καλή εμφάνιση, οργανώνοντας καλές επιθέσεις. Στο 77ο λεπτό ο Τζόνι Έβανς έλαβε κόκκινη κάρτα για ένα χοντρό φάουλ, αφήνοντας την ομάδα του σερ Άλεξ Φέργκιουσαν κατά έναν παίκτη λιγότερο. Παρ' όλο που η αποστολή δυσκολεύθηκε η Μάντσεστερ κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα.

Πηγή: dnevnik.bg

Tags: Ντιμίταρ Μπερμπάτοφ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκη Μπόλτον σερ Άλεξ Φέργκιουσαν