• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Панатинайкос за седми пореден път на баскетболния Олимп

02 Юни 2009 / 18:06:09  GRReporter
783 прочитания

За седми пореден сезон и тридесети път през цялата си история Панатинайкос спечели гръцкото баскетболно първенство. Отборът на Желко Обрадович пред около двадесет хиляди зрители на закрития стадион OAKA бе коронован за шампион с 3/1 победи над "вечния" си противник Олиампиакос

Треньорите на двата отбора - Желимир Обрадович и Панайотис Янакос решиха да играят с открити карти от началото на мача.

Панатинайкос благодарение на бързото предвижване на топката по целия терен реализира повече изстрели и по-лесно достигаше до коша.

В първите минути Панайотис Янакис бе принуден да направи много смени с цел да обърне играта в полза на червенобелите. Тази тактика му донесе частичен успех, като в четвъртата минута резултата бе 11/10. Панатинайкос от своя страна не загуби хладнокръвие и отговори чрез двойката Николас - Пекович /17-15/.

Проблемите на червенобелите започнаха в края на първата част, когато Панатинайкос успя да се възползва от бавната игра на Вуичич, Батиста и Царцирас и с няколко отлични атаки и добри попадения достигна до (24-28).

Втората част започна с натиск от страна на Олимпиакос и чрез Халперин намалиха резултата (28-27).

Зелените обаче взеха инициативата в свои ръце и чрез Батист направиха осем бързи точки (35-27). Частта завърши при резултат - 47-44 в полза на Панатинайкос.

Началото на третата част започна с натиск от страна на Олимпиакос, който не само изравни резултата (47-47) чрез Теодорич, но и поведе, до (47-51) чрез Вуйчич. Панатинайкос реагираха много бързо и с няколко серии поведоха с 11 точки.

С протести от страна на Олимпиакос за неправилно отсъждане от страна на арбитъра започна последната част. С хладнокръвна игра Панатинайкос успя да поведе с 11точки (73-62) В тия минути зелените контролираха по-дълго време топката. Последваха пет последователни точки на Никълъс (82-67), а след това още три "бомби" на Диамандидис, Панатинайкос поведе с 86-71. Олимпиакос от своя страна отговори със серия 6-0 (86-77), завършила с добър далечен изстрел на Гриър.

В последните пет минути Лин Гриър опита с добър далечен изстрел да промени резултата, но това не беше достатъчно. Панатинайкос не изпусна нито за минута контрола над мача и успя съвсем заслужено да достигне до трета победа след четирите финални мача, която му донесе титлата шампион на Гърция.

за отделните части 28-24, 47-44, 67-62, 94-81.

Съдии: Пицилкас, Завланос, Схинас

Панатинайкос (Желимир Обрадович) Ясикивичиус, Спанулис, Пепероглу, Батист, Фоцис, Хадживретас, Никълъс, Царцарис, Диамандидис, Пекович

Олимпиакос (Панайотис Янакос) Папалукас, Пелеканос, Чилдрес, Вуйчич, Бурусис, Халперин, Гриър, Придезис, Ерцег, Теодосич, Схорцианис