АЕК и Дънди Юнайтед равни по сила

26 Август 2010 / 23:08:52  Емануела Карастоянова
1214 прочитания

Равни по сила се оказаха футболните отбори на АЕК и Дънди Юнайтед в мача от плей офите за групите на Europa League. Мачът, който двата тима играха на стадион Караискаки в Атина завърши с резултат 1:1. С резултата от тази вечер  АЕК успя да постигне целта си и да се класира за кръговете на лигата.

Срещата  започна с много динамична игра от страна на жълто-черните. Още от първите минути те показаха, че имат огромното желание да спечелят билета за Europa League. Отборът пристъпи към незабавна атака и шансовете за гол ливнаха „като из ведро”. Много добри опити за гол бяха отбелязани през 4-та, 6-та и 7-та минута. Вратарят Пернис обаче опази терена  си.  По вереме на 10-та минута гол на гостите се опита да вкара Скоко, но атаката му завърши с неуспех.  Неуспешен беше и вторият опит, който играчът направи от дузпа по време на 15-та минута.

Труда на домакините се увенча с успех през 23-та минута благодарение на Папа Буба Диоп. След корнер на Леонардо, Яхич пое топката с глава и я насочи към вратата на Пернис. Диоп, който се намери в близост използва шанса и вкара светкавичен гол на шотландците. С това новата придобивка на АЕК отбеляза и първия си гол с цветовете на  отбора.  След гола на Диоп Дънди се „събуди”. През 29-та минута Буабен атакува вратата на Саха, но топката излезе аут. Поредния си опит за гол шотландците направиха през 43-та минута, когато Конуей застраши вратата на аржентинеца, но и тогава късметът не беше на тяхна страна.  Последваха опити за гол от страна на Кафес и Диоп през 42-та и 44-та минута. Първото полувреме завърши с резултат  1:0.

Второто полувреме донесе промени на игрището. Гостите влязоха в играта силно мотивирани да изравнят резултата. По всичко личеше, че възнамеряваха да преследват тази цел настойчиво и вторите 45 минути ще са трудни. Огромна подкрепа им оказваше групата от около 200 фена,  които  скандираха  до последната минута на мача. Нещо, с което АЕК не можеше да се похвали. Поради опасения от евентуални ексцеси от клуба решиха срещата да се проведе без присъствието на публика. Така на Караискаки се чуваха само скандиранията на шотландците и наставленията на  двамата треньори...

През второто полувреме АЕК се отпусна и даде възможност на гостите да разиграят топката по-свободно. Допусна грешки в защитата и... съвсем забрави за атаката. Това беше като попътен вятър за Дънди, който нито за минута не спря да преследва положения за гол. Гостите все по-често се озоваваха пред гръцката врата и голът висеше във въздуха. През 79-та минута той беше вече факт. Изпълни го играчът Дейли, а шута не можа да спре дори и Яхич, който в последния момент нахлу във вратата на Саха.

Гостите не спираха да атакуват и накрая мачът се превърна в истински трилър. 8 минути преди края Суонсън беше на косъм от втори гол за шотландците.

АЕК (Душан Байевич): Саха, Георгеас (46’ Генцоглу), Яхич, Манолас, Лагос, Макос, Диоп, Кафес, Леонардо (89’ Карабелас), Скоко, Джибур (58’ Бланко)

Dundee United (Peter Houston): Pernis, Dillon, Dixon, Conway, Robertson Scott, Cadamarteri (49’ Goodwillie), Robertson David (60’ Swanson), Buaben, Gomis (63 Daly), Kenneth, Watson

Категории: АЕК Дънди Юнайтед Караискаки Папа Буба Диоп Дейли Europa League спорт футбол