flag_bg flag_gr flag_gb

Зрелищна победа на Олимпиакос над Каха Лаборал

05 Март 2010 / 01:03:35  GRReporter
975 прочитания

С фантастична победа и резултат 102 : 85 за бяло-червените завърши мачът от Евролигата между баскетболните отбори на Олимпиакос и Каха Лаборал, който се игра на игрището СЕФ в Атина. Бяло-червените показаха една изключително добра игра, която с високото си ниво изненада особено приятно събралите се в залата фенове, но не и гостите...

Още в самото начало мачът започна с преднина, макар и минимални от страна на домакините. С разлика от 4-5 точки двата отбора се бореха по време на първите два периода за утвърждаване на позиция на игрището. Домакините се затрудняваха обаче да намерят правилния ритъм и така те не можеха да спечелят по-голяма преднина. Първото полувреме завърши с резултат 49:45. Началото на второто полувреме беше и моментът, когато Олимпиакос овладя кризисния момент, в който съществуваше реална опасност гостите да наваксат преднината и да обърнат резултата в своя полза. Бяло-червените натрупаха самочувствие и набраха още повече смелост. Пристъпиха към една чудесно организирана атака, благодарение на която преднината им постоянно растеше . Особено активен беше играчът Софоклис Схорцианитис. Многобройните кошове, които той успя да вкара донесоха значителен брой точки на отбора.

Отличителна тази вечер беше и играта на Клейза, който с кошовете си също допринесе за преднината в резултата. Добро присъствие имаше и Чилдрес, който въпреки няколкото си неуспешни опита за кош (особено в последните минути на мача) успя да покаже възможностите си. Като цяло играта на бяло-червените беше доста по-различна – впечатляваща беше динамиката, с която те разиграваха топката и бързото бягане на играчите на игрището.

В края на третия и началото на четвъртия период разликата стигна до 21 точки в полза на домакините (82:61), а след това и до рекордните 25 точки (86:61). Толкова голяма разлика е свидетелство за особено тежката загуба, която отборът на Каха Лаборал понесе на гръцки терен. Домакините вкараха гостите в отчаяние и тотално недоумение. Те бяха сигурни в победата си тази вечер и наистина само чудо можеше да помогне на Каха да навакса огромната си загуба. Към края на мача Олимпиакос се отпусна и допусна дори разликата в реултата да бъде намалена...

Категории: Олимпиакос Каха Лаборал победа СЕФБаскетболСпорт