Женският волейболен отбор на Панатинайкос шампион на страната

01 Май 2010 / 22:05:28  GRReporter
774 прочитания

С 3-1 и титла шампион на Гърция за зелените завърши последният мач от финалите между женските отбори по волейбол на Панатинайкос и Олимпиакос, който се игра на игрището в Ренди. Панатинайкос  спечели за шести пореден път дабъла и за 22-ри път в историята на отбора първенството на страната.

Победата дойде лесно за гостите. Освен на добра игра, тя беше резултат и на доброто психическо състояние. Предишните два мача с вечния и най-голям противник донесоха на зелените  победа.

Още в началото на срещата зелените спечелиха предимство. С добри подавания и обмислена атака те успяха да надвият отбора домакин.  Най-значителен принос за резултата имаше състезателката Молнар. Тя успя да спечели точки за отбора с добри сервиси и забивания от разстояние 3 метра. Въпреки, че домакините всячески се опитваха да надвият противника, задачата се оказа над техните възможности. Първият сет  завърши с резултат 25-20 за гостите.

Вторият сет не донесе промени на игрището.  Олимпиакос продължаваше да търси ритъма си. Липсваше му определено координация в подаванията. Състезателките на Панатинайкос за това пък отново бяха в разгара на играта. Играеха все по-добре от всички позиции на игрището.  Състезателките с най-голям принос за резултата бяха Милона и Томашевич, които даваха начало на атаката и Молнар и Думитреску, които довеждаха плана до край като забиваха топката от  различни краища на игрището. Зелените не оставиха шанс на домакините да се поправят и така вторият сет завърши с 25-17 в тяхна полза.

По време на третия сет бяло-червените положиха свръхусилия да догонят противничките си в резултата. Те укрепиха блока си и засилиха атаката и видимо подобриха поемането на топката. Състезателките с най-голяма заслуга за повеждането в резултата бяха Хандава и Колева. Сетът завърши с 25-20 за бяло-червените.

Битката се ожесточи по време на четвъртия сет. И двата отбора вървяха ръка за ръка в резултата. Но въпреки, че състезателките на Олимпиакос се бореха до край, превъзходството на зелените не им даде шанс... Грешка на Тенева и блок на Молнар в последните минути на мача определиха и шампиона на Гърция.

Олимпиакос (Г.Николакис):Мулстейнова, Тенева, Колева, Хадава,Николаиду, Никули, Влаху, Хунда

Панатинайкос (Т. Флорос): Кутуксиду, Думитреску, Молнар, Томашевич, Цанакаки, Хадзиниколау, Милона, Папагеоргиу, Хадзинику, Сапаревска

Снимка: sport24.gr

Категории: олимпиакос панатинайкос първенство на Гърция спорт волейбол