Женският отбор по водна топка на Етникос с Европейска купа

07 Април 2010 / 21:04:09  GRReporter
897 прочитания

Емануела Карастоянова

С Европейска купа за Гърция и огромни бенгалски огньове завърши мачът по водна топка за купата на Len Trophy, който се игра между женските отбори на Етникос - Гърция и Ханти Мансийск – Русия в закрития басейн на Пирея в Атина. В една среща, в която агонията и напрежението  нито за миг на отстъпиха, отборът на Гърция успя да спечели за първи път в историята си толкова висока европейска позиция. В мача между двата отбора огромна заслуга имаше вратарката на гръцкия отбор, която в решителен момент успя да спаси две топки от дузпи, до които срещата доведе...

Въпреки крайната си победа в началото на мача състезателките на Етникос не показаха силна игра. Те имаха проблеми със защитата, а също така атаката им не беше дстатъчно резултатна. Така първият сет завърши с един гол разлика в полза на гостите. По време на втория и третия сет отборът се пребори с руския си противник и успя да изравни резултата. Четвъртият сет се превърна в истинско бойно поле, а напрежението на басейна се покачи неимоверно. И двата отбора желаеха силно победата и пристъпиха към силни атаки. Резултатът от сета 3-2 донесе силна емоция за състезателките и треньорите на отборите, тъй като означаваше едно – ремис!

Така срещата се удължи и за крайния резултат решаващи се оказаха дузпите.  Агонията обхвана не само състезателките, но и публиката, на която определено нервите не й стигаха... Първата дузпа изпълни Русия, но завърши с неуспех -  гръцката вратарка спаси топката. Продължението беше щастливо за домакините – с подкрепата на феновете си Етникос поведе в дузпите с 4-1 и с това спечели Европейската купа Len Trophy.

Срещата на Етникос с Ханти Мансийск е втората среща от финалите между отборите. По време на предишната среща с руския си противник отборът на  Етникос беше паднал  с 12-13.  Тази вечер той се нуждаеше от два гола в своя полза за да спечели Европейската титла – цел, която макар и трудно успя да постигне.

Ето и как завършиха отделните сетове: 2-3, 1-1, 4-3, 3-2

Минути от удължението: 1-0, 2-2

Етникос: Тецалиду, Фан Белкум, Канети, Куюмдзи, Арони, Бисба

Ханти  Мансийск: Тимофеева, Гриценко, Клабукова, Цеботова, Сорокина

Категории: водна топка Етникос купа Len Trophy спорт