flag_bg flag_gr flag_gb

Зелените се простиха с мечтите си за следващата фаза на Евролигата

19 Март 2010 / 00:03:19  GRReporter
770 прочитания

С 1:0 завърши мачът от Евролигата между футболните отбори на Панатинайкос и Стандард Лиеж, който се игра на стадиона в Лиеж - Белгия. Резултатът сложи край на мечтите на зелените за по-нататъшното им класиране в Евролигата. Те не можаха да вкарат нужните три гола по време на срещата си с белгийците, въпреки че шансове съвсем не липсваха... Слабото   психическо  състояние на отбора на Панатинайкос бе  повлияно от загубата му от предишния мач със Стандард на стадион ОАКА в Атина, когато той  падна с 1:3.  Гостите определено преследваха  положения за гол, но след като такива се появяваха, те не успяваха да ги доведат до край.  Нещо, което не може да се каже за отбора домакин,  който дори и след  вкарания гол не се отказа от силното си присъствие на стадиона.

Първото полувреме започна с атаки от страна и на двата отбора. Зелените имаха 3  добри шансове за гол, но нито един от тях не завърши с успех.  Особено добър опит за гол  отбеляза Кацуранис, когато по време на 43-та минута  отправи топката със силен шут към вратата на противника, но за жалост тя се удари в гредата. Само след две минути ( в края на първото полувреме) домакините вкараха и гола, който беляза вечерта.  По време на 45-та минута Бокани майсторски  пое  и задържа топката от съотборника си,след което  я вкара във вратата зелените, като хвърли вратаря Дзорвас в отчаяние.  Така първото полувреме завърши с резултат 1:0 за домакините.

Второто полувреме не донесе положителни промени за зелените. По време на 10-та минута те имаха първия си добър шанс за гол, който обаче Салпингидис не успя да оползотвори.  Най-голяма заплаха за гостите във второто полувреме продължаваше да бъде състезателят  Бокани. Бокани  неведнъж напомни за себе си като се озоваваше  пред вратата на зелените в най-неочаквани моменти. За щастие нито една от атаките на нападателя  с произход от Конго  не доведе до нов гол.

Фази за гол от страна на гостите се опитваше да създаде и Нинис, но нито една от тях не завърши с успех. В средата на второто полувреме  зелените отпаднаха психически и опитите им за гол макар и немалко на брой, приличаха по-скоро на  отчаяни атаки отколкото на обмислена, целенасочена  игра. По време на 23-та минута опит за гол отбеляза Карагунис, но топката се намери отчайващо далече от вратата на домакините. 5 минути по-късно  опит за гол имаше и от страна на Лето, но за жалост играчът отправи топката точно в центъра на вратата и така  белгийският вратар успя без особени усилия да я спаси.

По време на 32-та минута опит за гол с глава направи и играчът Рукавина, но и тази атака не завърши с успех.  В следващата минута своя опит за гол отбеляза и Винтра - с малка намеса на вратаря топката и този път не влезе във вратата.

За промяна в резултата не можа да допринесе и Сисе, който тази вечер изключително рядко се озоваваше с топка пред вратата на противника. Един от редките си опити за гол той отбеляза по време на 40-та минута, но топката се удари в защитата на домакините. Изненадващо  слаб опит за гол той направи и  в последната минута от срещата, като отправи топката учудващо високо над вратата, с което остави немалко фенове в недоумение...

На стадиона на Сандард Лиеж в Белгия  останаха и мечтите на зелените за следващата фаза на Европейската лига...

Стандард Лиеж (Д’Онофрио): Болат, Комоцато, Виктор Рамос, Сар, Покониоли, Вицел, Вилфред, Далма (Горе), Карсела- Гонзалес, Де Камарго, Йованович (Мангала), Бокани (Траоре)

Панатинайкос (Ниоплиас): Дзорвас, Винтра, Биарсимир (Нинис), Сариеги, Канте, Жилберто Силва, Кацуранис, Карагунис, Салпингидис (Рукавина), Лето, Христодулопулос, Сисе

Снимка:sport24.gr

Категории: Евролига Панатинайкос Стандард ЛиежСпортФутбол