Зелените царе на баскетболното игрище

27 Май 2010 / 00:05:26  Емануела Карастоянова
1019 прочитания

С резултат 73:54 завърши първият мач от финалите на А1  между баскетболните отбори на Панатинайкос и Олимпиакос, който се игра на Олимпийския стадион в Атина.  Победата на зелените беше категорична, а разликата в резултата не остави съмнение за това, че отборът домакин беше в чудесна форма тази вечер. Панатинайкос наистина даде максимума от себе си на игрището. Благодарение на концентрираната си и добре организирана игра той успя да победи шампиона на страната с цели 19 точки...

Зелените бяха в изключително добро психическо състояние. Причината за това се криеше, разбира се в предимството да играят на свой терен и в подкрепата на разгорещените фенове, които бяха запълнили залата буквално до последен ред. За жалост и този път не се размина без грозни сцени. Играта на отборите беше прекъсвана от бомби пиратки, които избухваха по краищата на паркета...  Знак, че контролът на феновете преди влизането им на игрището продължава да бъде на прекалено ниско ниво.

Мачът започна с атаки от страна на двата отбора. Въпреки загубата си тази вечер гостите отбелязаха силен старт. „Тон” на бяло-червените дадоха играчите Бевърли и Пен, не се забави да се включи и Big Sofo. Така резултатът от първите няколко минути от срещата за момент замръзна на 6-6... Първите по-значими атаки от страна на домакините дойдоха от играча Фоцис. С двата си коша от линията за 3 точки той раздвижи Панатинайкос и доведе резултата до 14-6. Атаките на Теодосоч и Папалукас успяха да намалят разликата в резултата и така той стана 16-19. Следващият отговор на домакините беше категоричен. Те поведоха с цели 31-18. По време на 30-та минута резултатът достигна 35-22, по време на 35-та 36-26, а благодарение на 3-те точки на Фоцис полувремето завърши с 41-18.

Второто полувреме не донесе промени на игрището. Цар продължаваше да бъде отборът домакин, а гостите все повече се „объркваха” от неуспехите си.  Сериите от несполучливи опити за кош нямаха край. В неуспех и сконфузеност се оплете и Джош Чилдрес. Американецът  тази вечер беше  на светлинни години от възможностите си и отбеляза серийни неуспешни опити за кош. Още по време на 24-та минута бяло-червените  изостанаха с внушителните 22 точки. Само 6 минути след това разликата стигна дори 66-42... Знак, че мачът на практика е „приключил” .  До края на срещата Олимпиакос  така и не успя да догони зелените.

Категории: Панатинайкос Олимпиакос баскетбол спорт ОАКА А1