Загуба на Олимпиакос от Партизан- Белград

04 Февруари 2010 / 02:02:15  GRReporter
1032 прочитания

С 9:10 завърши мачът от третия кръг на Евролигата между мъжките отбори по водна топка на Олимпиакос и Партизан – Белград, който се игра в Пирея.

Домакините показаха една добра игра със силно желание за победа, но с грешки и слаба защита. Отборът не успя да запази концентрация и целенасоченост  до края на срещата, въпреки че играта му определено имаше ритъм и хъс. Бяло-червените на оползотвориха добри шансове за гол. Партизан от своя страна представи една много добра, обмислена и отработена игра. Игра наистина на високо ниво, с добре координирани подавания на играчите.

По време на първите минути домакините поведоха в на пръв поглед една лесна игра. Решителни обаче се оказаха минутите от втория период, когато гостите откриха слабости в защитата на Олимпиакос. Те пристъпиха към решителни и резултатни атаки като поведоха с 2-5.  По време на третия период домакините определено укрепиха защитата си, но не успяха да организират резултатни атаки и да оползотворят добри шансове за гол. Така периодът завърши с 2-1. Последните минути на мача бяха изпълнени с много напрежение и борба за точки от страна на бяло-червените. Играчът на бяло-червените Афрудакис успя да изравни резултата до 9-9, но сърбинът Прлянович си каза думата като вкара последния и решителен за мача гол и с това притегли победата на страната на Партизан.

(Една от причините за загубата на бяло-червените беше и тази, че поради изключванията на съдиите, те често играеха с един играч по-малко).

Загубата от Партизан е третата под ред загуба за бяло-червените. За да се класират за осмицата на Евролигата по водна топка те ще трябва да спечелят предстоящия мач с отбора на Будва. Срещата между двата отбора ще се проведе на 13-ти февруари в Черна гора.

Периоди: 4-3, 2-5, 2-1, 1-1

Олимпиакос ( Вангелис Патерос): Делиянис, Делакас, Фундулис, Комадина, Хадзитеодору, Афрудакис, Милонакис, Теодоропулос, Доскас, Влондакис, Схизас, Флорос

Партизан (Игор Миланович): Соро, Цук, Радзен, Прлянович, Королия, Алексич, Пигетлович, Гоцич, Аврамович, Митрович, Вуясинович, Гак, Митрович

Снимка:sport24.gr

Категории: Олимпиакос Партизан водна топка ЕвролигаСпорт