Волейболистите на Гърция разгромиха отбора на Латвия

29 Май 2010 / 00:05:34  GRReporter
1040 прочитания

С резултат 3-0 завърши мачът между мъжките волейболни отбори на Латвия и Гърция, който се игра на остров Крит. С победата си от тази вечер гръцкият отбор направи стъпка към спечелване на второто място от втория кръг на предквалификационните мачове на Европейското първенство. Гръцкият отбор не се затрудни да победи гостите. Изключение направи първият сет, по време на който те победиха.  Първо място заема вече отборът на Англия. Ако Гърция успее да  спечели мачовете с Англия и Финландия през събота и неделя,   спокойно може да се надява на второ място. Следва бараж с отборите на Турция или Италия.

Волейболистите на Гърция бяха в много добро психическо и физическо състояние тази вечер. Те бяха тези, които налагаха ритъма си през по-голямата част от мача. Играта им беше много по-силна отколкото беше по време на предишната среща между двата отбора в Латвия.  Силно присъствие на паркета имаше играчът на Арис Никос Румелиотис. Със сервиси и забивания близо до мрежата той успя да спечели знчителен брой точки за отбора си. Така още в началото на срещата резултатът стана 13-6 за домакините. Гърция имаше много добра атака и защита. Чудесен блок правеше играчът Джурич. Лапас от своя страна показа много добри поемания и разпределения на топката. Смарагдис завършваше фазите с успех. Така първият сет завърши с внушителния резултат 25-13, с който надеждите на Гърция за успех се събудиха.

Вторият сет принадлежеше и на двата отбора. Гостите обаче имаха много добър блок, който попречи особено много на гърците да завършват фазите си успешно. Тази блокада помогна на латвийските волейболисти да се почувстват по-силни психически и скоро да преследват изравняване в резултата.Промяната в играта на гостите определено обърка домакините. Много скоро те започнаха да правят грешка след грешка и така се намериха на косъм от загуба на сета. Спаси ги в последния момент обрат в противниковия отбор. Гостите по-късно направиха също серия от грешки, балгодарение на които сетът завърши в полза на Гърция макар и с минималната разлика 29-27.

По време на третия сет Илияс Лапас беше този, който съживи отбора на Гърция. Активен както по време на атака, така и по време на разпределяне той доведе резултата до 20-13. Оттам насетне следващите точки и победата бяха въпрос на време... Сетът завърши с 25-17.

Гърция (Мелфорт): Джурич, Прусалис, Румелиотис, Смарагдис, Лапас, Фрагос, Стефану, Петроглу, Пападимитриу

Латвия (Вилде): Меденис, Селитанс, Корзеневикс, Петрович, Смединс, Еглескалнс, Сталс, Бабуровс, Саус, Завородис, Йеселниекс

Категории: спорт волейбол Латвия Крит Гърция европейско първенство