flag_bg flag_gr flag_gb

Триумф на Панатинайкос над Панйониос

01 Май 2010 / 22:05:07  Емануела Карастоянова
896 прочитания

С 92:57 завърши мачът между баскетболните отбори на Панатинайкос и Панйониос, който се игра на игрището ОАКА в Атина. Победата на зелените тази вечер беше стъпка към класирането им в полуфиналите на плей-офите на А1. Имиджа, който представиха  не остави и капка съмнение, че заслужават това. Панатинайкос напомни за силата и потенциала си от преди два сезона. На игрището той показа една изключително качествена и организирана игра, в която принос  за резултата имаха всички играчи.

И така, мачът започна с минимална преднина в резултата за гостите.  В началото на първия сет те успяха да поведат със 7:6. На домакините не им трябваше обаче много време за да обърнат резултата в своя полза. С една серия 7:0 те успяха да догонят Панйониос и да поведат с 13:7. Най-голям брой точки за зелените донесе през първото полувреме гардът Миленко Тепич. Принос в резултата имаха и кошовете за 3 точки на Василис Спанулис и Георги Шермадини. Така по време на първите 20 минути Панатинайкос имаше 49 спечелени точки. Първото  полувреме завърши с внушителния резултат  49:28.

Второто полувреме донесе на гостите още по-неприятна изненада. Панатинайкос не само, че не се отпусна, но влезе на игрището още по-мотивиран за победа.  Цел номер едно беше  отново противниковия кош, като едновременно с това зелените блокираха  достъпа до своя. Пробиването на защитата на домакините  стана невъзможна. Това означаваше на практика, че  Панйониос остава без шансове  да  догони противника си. Показателен беше фактът, че по време на третия сет гостите успяха да спечелят само 10 точки. Превъзходството на зелените беше очевидно тази вечер.  Играта им беше изключително динамична и организирана. Че те ще са победителите в  този мач стана ясно по време на третия сет. Сигурни в победата, си по време на четвъртия сет  те дори намалиха темпото си. Но дори и това не помогна на Панйониос да навакса загубата в резултата.

Втори мач от същия кръг отборите ще играят на 03.05 в Атина, а домакин ще бъде отборът на Панйониос.

Панатинайкос (Желимир Обрадович): Шермадини, Тепич, Спанулис, Перпероглу, Батист, Фоцис, Ясикиевициус, Николас, Царцарис, Диамантидис, Пекович, Калатис

Панйониос (Ненад Маркович): Райс, Браянт, Зароски, Папаниколау, Боровняк, Харитопулос, Янопулос, Ерцег, Янкович, Парагиос. Атинеу, Елдер

Категории: баскетбол Панатинайкос Панйониос спорт плей оф А1 ОАКА