Триумф на Панатинайкос над Панелиниос

15 Май 2010 / 21:05:16  Емануела Карастоянова
1143 прочитания

С триумф на зелените завърши мачът между баскетболните отбори на Панатинайкос и Панелиниос от фазата на плей-офите, който се игра на игрището ОАКА в Атина. Резултатът 88-58 не остави никакво съмнение, че Панатинайкос е в чудесна форма и е истински господар на паркета. Победата от тази вечер зарадва не само зелените, но и техните фенове... Сега отборът се нуждае само от две победи, с които да си осигури влизането във финалите.

Домакините поведоха в резултата още от самото начало на мача. С изключително динамичната си игра те не дадоха никакъв шанс на противника за каквито и да било действия на игрището. Още преди края на първите 10 минути с кош на играча Диамантидис те поведоха в резултата с цели 13 точки. Последваха нови атаки и разлика в резултата 18 точки. Отборът на Панелиниос  се опитваше да направи каквото е по силите му. По силите му обаче не бяха много неща. Те не успяваха да намалят разликата в резултата, тъй като домакините имаха чудесна защита, която буквално блокираше всеки опит за контраатака. Минутите игра не промениха ритъма на Панатинайкос. Те продължаваха да предоставят една зрелищна игра, в която по-голямата част от фазите завършваха с успех, а играчите се редуваха в атаките. По време на 20-та минута кош на Спанулис доведе разликата в резултата до 24 точки (45-21). След още 8 минути разликата достигна 30 точки ...  Зелените бяха абсолютните господари на паркета и нищо не беше в състояние да прекъсне щастливия ход на играта им тази вечер.

Опитите на гостите за контраатака оставаха безрезултатни. С една малка серия, която доведе до промяна в резултата  на 44-67. Това беше обаче единственият момент, когато гостите успяха да пробият защитата на Панатинайкос и той не трая дълго. Минути след това зелените си възвърнаха преднината си и стигнаха до резултат 88-58. Не учуди никого, че мачът свърши по-рано...

Двата отбора са се срещали вече 14 пъти в А1. Тази година обаче за първи път те премериха силите си в мач от фазата на плей-оф. Победата на зелените можеше да се очаква, тъй като 13 от срещите на двата отбора са завършили с победа за Панатинайкос. Панелиниос има само една победа в сезона 2008-2009 година.

Панатинайкос (Обрадович): Тепич, Спанулис, Перпероглу, Батист, Фоцис, Николас, Царцарис, Диамантидис, Пекович, Калатис, Сермантини, Вергинис, Богрис, Ясикиевициус

Панелиниос (Зурос): Ксантопулос, Папамакариос, Харалампидис, Калайдзис, Оуенс, Смит, Георгалис, Блекни, Дейвид, Вуюкас, Остоич, Колокас

Категории: Панатинайкос Панелиниос А1 плей оф баскетбол спорт ОАКА