• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Тричасова битка за футболната купа на Гърция

03 Май 2009 / 09:05:20  GRReporter
880 прочитания

Иван Колев

След вълнуваща игра, която продължи повече от три часа, Олимпиакос  спечели шейсет и седмото издание на турнира за Купата Hellas онлайн, като победи с 19:18 отборът на АЕК. Стандартният мач завърши при резултат 3:3, което наложи изиграването на две продължения, завършили също наравно - 4:4, след което крайно оспорваният двубой бе решен чрез дузпи.

Двата отбора се познават добре и изненади не се очакваха. Баевич заложи на схемата 4-4-2  с нападатели Джимпур и Бланка, в лявото крило Скокос и в дясно Мандука, Кафес и Енсилва в средната линия, а защитната линия с Кирякос, Майсторович, Георгеас и Алвес . Ернесто Валверде, треньорът на Олимпиакос от своя страна избра схемата 4-5-1. В защита от дясно на ляво играха Торосидис, Аврам Пападопулос, Анджи и Доми. Дуду и Пачадзоглу, Белучи, Лето, Диого в средната линия и  в нападение Галети.

Играта започна със силен натиск от страна на АЕК, който се материализира още в четвъртата минута в красив гол с глава на Бланко след косо подаване на Рафик Джимбур от ляво. В осмата минута  Никополидис за втори път извади топката от вратата си след прекрасен изстрел от трудна позиция отново на Бланко.

В тези минути много ясно се откроиха проблемите в средната и отбранителната линия на Олимпиакос. Две минути след началото на второто полувреме Домис с добър удар с глава от центъра на жълточерната отбрана върна Олимпиакос в играта - 2:1.

Велврде бе принуден да промени схемата на игра и да заложи също на 4-4-2 .

В 62 минута Баевич бе принуден да смени поради контузия Сотирис Кирякос.

След смяната Олимпиакос засили натиска и още в 64 минута имаше шанса да изравни резултата, но шансът му изневери. Приемуществото на червенобелите през второто полувреме бе по целия терен. В 85 минута пряк свободен удар  изпълнен от Джорджевич бе избит от Саха, но последвалото разбъркване пред вратата Дуду бе най-съобразителен и изравни резултата – 2:2.

Натрупаното напрежение доведе до груба игра от страна и от двата отбора. В 90 минута Скоко се промуши през  цялата червенобяла отбрана и попари кратката  радостна отбора от Пирея -  3:2 за АЕК. Последва прекъсване на играта за около пет минути поради контузия на играч.  В допълнителното време, дадено от рефера Анастасиос Какос Олимпиакос оползотвори изключителния си шанс чрез гол на Дарбисаир.

Това доведе до продължения и в стотната минута след прекрасен удар на Лучано Галети след пробив по лявото крило Олимпиакос поведе. Бурна демонстрация на радост от страна на аржентинеца след постигнатия гол му донесе втори жълт картон. Така червенобелите продължиха мача с 10 играчи. Само пет минути по-късно втори жълт картон получи и Аврам Пападопулос за груба игра и фаулиране на Кафес и също напусна играта.

Макар и с 2  играчи по-малко  червенобелите не намалиха темпото, но въпрос на време бе АЕК да материализира численото си преимущество. И това се случи в 108 минута, когато отново Скокос с поразяващ шут изпрати топката в мрежата на Никополидис. След последвалото равенство мачът продължи чрез изпълнение на дузпи, достигайки до рядко срещания резултат от 19-18 в полза на Олимпиакос.

АЕК: Саха, Георгеас, Майсторович, Кирякос, (62' Алаксопулос), Алвес, Енсалива, Кафес, Мантука, (68' Пелетиери) Скокос, Джимпур (77' Ендинио), Бланко

Олимпиакос: Никополидис, Торосидис, Анджи, Аврам Пападопулос, Домис, Пачадзоглу, (46' Дарбисаир, 97' Оскар ) Дуду, Белучи, Лето, (62' Джорджевич) Галети, Диого

Червени картони: Кирякос (2-ри жълт) Галети (2-ри жълт), Пападопулос (2-ри жълт).

Жълти картони: Кафес, Енсалива, Алвес, Ендинио.

Рефер: Анастасиос Какос