flag_bg flag_gr flag_gb

Тежка загуба на гръцките национали от отбора на Парагвай

02 Юни 2010 / 23:06:41  GRReporter
1080 прочитания

С 0-2  и огромна доза съмнение във възможностите на гръцкия национален отбор завърши приятелският мач между отборите на Гърция и Парагвай, който се игра в Швейцария в рамките на подготовката на двата отбора за Световната купа в Южна Африка.

Въпреки уверенията на Ото Рехагел, че и този път ще направи гърците горди десет дена преди срещата на националите с първия си противник от първенството резултатите неизбежно навяват на други мисли. Истина е, че Гърция не е Бразилия, както Ото обича напоследък да казва, но не е и същия отбор, който познаваме от европейското през 2004. Както и по време на мача със Северна Корея така и сега бяло-сините показаха, че чисто и просто не се подготвени...

Мачът започна със силна игра от страна на отбора на Парагвай. По време на първите 10 минути отборът отбеляза три силни фази за гол. През 7-та минута добър опит за гол направи Бариос, а през 8-та Санта Круз. За щастие Сейтаридис успя да отклони топката на Круз. 9-та минута обаче се оказа фатална за гърците.  Това е моментът, в който след пореден опит на Круз топката се озова във вратата на Дзоравас...  Парагвай отбеляза първия си гол за вечерта.

По всичко личеше, че гърците определено се затрудниха да намерят ритъма си. Това за жалост не се промени до края на първото полувреме. Очевиден беше и проблемът, който те имаха със защитата. На моменти цели зони оставаха без играчи. Именно тази некоординирана и „рехава” игра позволи на противника да спечели и втория си гол. . Вкара го по време на 25-та минута играчът Бариос от акция на Риверос и Санта Круз. Вратарят Дзорвас за момент спаси топката, уви обаче, в последствие силният шут на Бариос си каза думата...

Минути след втория гол отборът на Гърция сякаш се събуди. Играчите започнаха една по-целенасочена и настъпателна игра. Така по време на 31-та минута гол на Парагвай вкара Салпингидис. За жалост обаче късметът не беше на страната на Гърция и в последствие той беше анулиран като офсайт. Следват поредните пропуснати шансове за гол. По време на 34-та минута шанс за гол имаше играчът Нинис, но не успя да надвие парагвайския си противник Вияр...  Много добър опит за гол имаше от страна на Дзиоли по време на 38-та минута, но и той завърши с неуспех. Топката излезе аут.

След края на първото полувреме в отбора на Гърция настъпиха промени. Още в началото на полувремето мястото на Нинис зае Карагунис. На мястото на Салпингидис влезе Харистеас, а вместо Киряку влезе Винтра. Поредния шанс за гол бяло-сините отбелязаха по време на 49-та минута. Този път на косъм от успеха беше Торосидис. За жалост Вияр отново се оказа „предвидлив” вратар и спаси топката.

Към края на второто полувреме Рехагел пристъпи към поредните промени. Травма в коляното принуди Кацуранис да напусне игрището. На негово място влезе Пацадзоглу. Последва смяната на Капетанос със Спиропулос. Вместо очакваните промени в играта единственото, което се случи беше допълнителното забавяне на ритъма. Така въпреки, че като цяло отборът на Гърция се представи по-добре през второто полувреме, до края не успя да навакса загубата.

Гърция: Дзоравас, Сейтаридис, Торосидис, Пападопулос, Кирякос, Винтра, Дзиолис, Кацуранис, Пацадзоглу, Нинис, Карагунис, Самарас, Салпингидис, , Харистеас, Капетанос, Спиропулос

Парагвай: Вияр, Верон, Сантана, Морел, Каниса, Бонет, Едгар Барето, Санта Круз, Верам, Алказар, Да Силва, Виктор Касерес, Риверос, Ортиоса, Торес, Бариос, Бенитес.

Категории: национали спорт футбол Парагвай Гърция Световна купа Южна Африка