След загуба с 0:2 от Аржентина Мондиал 2010 завърши за Гърция

22 Юни 2010 / 20:06:09  GRReporter
1078 прочитания

С резултат 0:2 завърши мачът между отборите на Гърция и Аржентина от група В на първенството за Световната купа. Победата на аржентинците сложи край на мечтите на гръцките национали за класиране в следващата фаза на първенството. Макар и с много добра игра и защита на високо ниво гърците на успяха да постигнат целта, която си бяха поставили. Да не позволят на противника да им вкара гол. Те започнаха играта отдадени изцяло на тази задача и в началото по всичко личеше, че това съвсем не е невъзможно. Играчите бяха все по-близо до реализирането на мечтата си. Шансът това да стане изглеждаше наистина реален още повече, че Алексис Дзорвас на няколко пъти доказа , че вратата на Гърция се пази безпогрешно...  Решаващи за резултата се оказаха обаче головете на Demichelis и Palermo през второто полувреме.

Срещата започна с много добра игра от страна на Гърция. Защитата, която националите показаха беше точно такава, каквато бяха обещали. За да не попадне топката във вратата им от шут на отбора „звезда” през първото полувреме допринесоха както Дзорвас, така и защитниците. Те играха много концентрирано и с хъс.

Аржентинците започнаха опитите си за гол още от 10-та минута. Тогава на игрището за себе си напомни  опасният Лео Меси... Гръцката защита обаче успя на време да блокира атаката му.  Чудесен шанс за гол гърците имаха по време на 14-та минута. Георгиос Самарас се насочи към вратата на аржентинския вратар, но защитата спря паса.  По време на 19-та минута се появи и следващият опасен момент за националите. Аржентинецът Верон отправи топката към вратата на Дзорвас, но последният я отстрани майсторски. Много добър шанс за гол имаше и играчът Милито, но топката се удари в тялото на Виндра, който се намери в близост до аржентинеца.

В 39-та минута огромен шанс за гол почти пред вратата на аржентинския вратар изпусна играчът  Кацуранис.

Минута преди края на полувремето Верон направи поредния си опит за гол. Отново обаче завърши без успех, тъй като Дзорвас както и преди така и сега успя майсторски да отстрани топката. Първото полувреме завърши с резултат 0:0 и над 8 хиляди гръцки фенове на стадион "Peter Mokaba Stadium" да се радват на успеха на Гърция.

Второто полувреме започна с доста силна игра от страна на Гърция. Още по време на първата минута опит за гол направи Самарас. Опитът за жалост не завърши с успех, но даде тон на гръцкия отбор. Звезда oтново беше Дзорвас, който успя да спаси топката от силните атаки на „супер звездите”. Гол се опита да вкара и Лео Меси, но Дзорвас отстрани топката. Гол на Гърция по време на 31-та минута вкара Demichelis. Следват поредни опити за гол от страна на Аржентина. Меси отправи топката със силен шут към вратата на Дзорвас, но гредата спаси Гърция от втори гол и резултат 2:0.  Минути след това обаче картината се промени. Palermo вкара втория гол на Гърция и с това мечтите на отбора за по-нататъшно класиране бяха погребани.... Резултатът стана 2:0.

Гърция (Ото Рехагел): Дзорвас,Винтра, Кирякос, Папастатопулос, Пападопулос, Торосидис. (55' Пацадзоглу), Морас, Дзиолис, Кацуранис, 54’ Нинис), Карагунис (46'Спиропулос), Самарас

Аржентина (Диего Марадона): Romero, Otamendi. Demichelis. Burdisso. Rodriguez, Bolatti, Veron  Clemente Rodriguez,. (63' Di Maria), Messi, Aguero.,Milito

Категории: СпортФутбол Мондиал Гърция Аржентинакласиране