С фалстарт започнаха новия сезон футболистите на Панатинайкос

27 Август 2010 / 23:08:33  Емануела Карастоянова
1105 прочитания

С фал старт започна новия състезателен сезон миналогодишният шампион на Гърция Панатинайкос. В мач с отбора на Шкода Ксанти зелените не успяха да спечелят първите си две точки за сезона, срещата завърши с резултат 1:1.

Тази вечер Панатинайкос беше доста далече от  възможностите си. Не игра с хъс, а в последствие пропусна и добри шансове за гол.  За това пък Шкода Ксанти беше в добра форма. Във видимо добра форма беше и вратарят на отбора Гсбурнинг. Той успя да спаси порой от топки и на практика направи атаката на зелените невъзможна.

Първото полувреме започна със силна игра от страна на зелените.  Още в 9-та минута гол на гостите вкара Петропулос. Това беше първият гол на играча за сезона 2010-2011. След  бързия гол обаче зелените се успокоиха. Видимо забавиха ритъма си и разхлабиха защитата. Промяната не остана незабелязана. Ксанти пристъпи към атака. По време на 21-та минута Нинис пристъпи към контраатака, но край на опита му за гол сложи вратарят на Ксанти. Три минути по-късно Петропулос атакува вратата, но топката  излезе аут. Много голям шанс за втори гол зелените имаха по време на 33-та минута.  Петропулос удари топката с глава, а Гову се опита да вкара гол, но опитът отново приключи с аут. Своя много сериозен опит за гол Шкода Ксанти направи за първи път през 37-та минута. Елингтън отправи топката към вратата на Дзорвас, но тя в последствие излезе аут. По време на 41-та минута Дзорвас атакува и Катонго, но в крайна сметка без успех. Първото полувреме завърши с резултат 1:0.

През второто полувреме Панатинайкос участва в играта на „забавени обороти”. Липсваше тръпка, липсваше хъс. Гостите не чакаха дълго с гола и при първия удобен случай атакуваха вратата на Дзорвас. Така през 51-та минута голът беше вече факт. Вкара го играчът Елингтън.  Зелените се събудиха, но... беше вече късно. Резултатът беше равен, а двете точки от премиерата на първенството се оказаха...мираж. През 59-та минута вратата на Ксанти атакува Спиропулос. Гсбурнинг обаче майсторски спаси топката. През 72-та минута последва шут и на Карагунис, но вратарят отново показа класата си. Такава беше съдбата и на шута на Гову, който се опита да вкара гол от удар с глава.
Към края на мача играта се пренесе почти изцяло пред вратата на Ксанти. Панатинайкос целеше на всяка цена да спечели преднина. През 80-та минута зелените устроиха поредната атака на Гсбурнинг.  От подаване на Гову Карагунис отправи топката към вратата на Ксанти, но вратарят и този път се оказа непобедим. Минути преди края на мача Бумсонг и Петропулос направиха и последния си опит да помогнат  на отбора. Уви обаче! Резултатът си остана същия...

Категории: Панатинайкос Шкода Ксанти футбол спорт първенство нов сезон