Разгромяващо 3:0 на Панатинайкос срещу Динамо Букурещ

17 Декември 2009 / 08:12:26  GRReporter
850 прочитания

Емануела Карастоянова
С 3:0 завърши мачът от европейската лига между футболните отбори на Панатинайкос и Динамо Букурещ, който се игра на Олимпийския стадион в Атина. Победата на зелените беше силно желана и беше отговор на поставената от новия треньор на отбора Никос Ниоплиас задача - футболистите да играят, за да победят, като създават добри положения и преследват голове, показвайки едновременно една добра и правилна игра.
През първото полувреме Панатинайкос игра динамично, като създаде добри положения за гол. По време на 6-та и 9-та минута бе отбелязан опит за гол от страна на Кацуранис, през 10-та от страна на Нинис, а през 19-та и 27-та от страна на Сисе.
През последните 10 минути от първото полувреме гостите промениха стила на играта си и тя стана по-агресивна. През 30-та минута Marius Alexe се опита да вкара гол на домакините, но гръцкият вратарят спаси топката. Вторият си опит за гол Динамо Букурещ отбеляза през 35-та минута като играчът  N’Doye се опита да вкара гол с глава, но гръцкият вратар за пореден път спаси топката.
В 36-та минута зелените направиха и последния си опит за гол от първото полувреме, отбелязан от Нинис. Второто полувреме се оказа доста по-силно за домакините и като цяло въпреки тежките условия на играта на стадиона, и двата отбора играха по-динамично. Имаше много добри положения и за гостите и за домакините. Първият си гол зелените отбелязаха в 10-та минута, изпълнен от Рукавина.
Няколко опита за гол направиха румънските играчи Adrian Cristea и Gabriel Tamas, но вратарят на зелените спаси топката. През 34-та минута гол на Динамо с глава вкара Сисе.  По време на 40-та минута Панатинайкос вкара и третия си и последен за вечерта гол изпълнен отново от Сисе, чрез много добро подаване от страна на Салпингидис.
    С резултата 3:0 играчите на Панатинайкос показаха не само предимството си над Динамо Букурещ, но и добра физическа форма и психическо състояние. Отборът със сигурност ще участва в жребия в петък.

Панатинайкос (Никос Ниоплиас): Дзорвас, Канте, Винтра, Спиропулос, Нинис, Лето, Жилберто, Симао, Карагунис, Катсуранис, Рукавина, Сисе, Салпингидис

Динамо Букурещ (Cornel Talnar): Dolha, Moti, Molinero, Tamas, Kone, Cristea, N’Doye, Zicu, Niculae, Cristea, Torje

Категории: Панатинайкос победа Динамо БукурещФутбол