flag_bg flag_gr flag_gb

Победа в зелено на игрището в Ренди

17 Януари 2010 / 21:01:00  Емануела Карастоянова
990 прочитания

С 3:1 завърши мачът между мъжките отбори по волейбол на Панатинайкос и Олимпиакос, който се игра на игрището в Ренди. Въпреки загубата си в първия сет зелените успяха да покажат една добра игра и да изравнят и поведат във втория, третия и четвъртия сет. Победата в мача от 15-ия кръг на А1 ги класира на първо място сред отборите с максимален брой точки - позиция за която домакините се бореха, но не успяха да постигнат.… (И двата отбора започнаха мача с еднакъв брой точки и еднакви шансове за успех). Освен, че играха на собствен терен сред многобройни запалени фенове, допълнителен плюс за червените беше и доброто им психологическо състояние - те дойдоха на среща с Панатинайкос след победа над Динамо – Москва.

Мачът започна със силни атаки от страна на домакините - те показаха доста уверена и концентрирана игра. Гостите от своя страна правеха многобройни грешки и не можеха да намерят точния ритъм за да влязат качествено в играта.

Използвайки слабостта и липсата на координация на зелените, бяло-червените организираха подавания на топката близо до мрежата, които зелените не успяваха да спасят. Освен хитра тактика домакините показаха и доста добра защита. На този етап от играта първостепенен проблем на зелените се оказа защитата, второстепенен - липсата на атаки. Те не успяваха да спасят топката и губеха ценни шансове за точки…

Прелом настъпи по средата на втория сет, когато гостите видимо промениха психическото си състояние. Те успяха да влязат в ритъм, разиграваха добре топката и се ориентираха към атаки. Въпреки, че някои проблеми с координацията и спасяването на трудни топки останаха, резултатните атаки на нападателя Агамез успяваха да ги заличат и да донесат точки на отбора. Защитата работеше също много по-добре и така със самочувствие и хъс Панатинайкос изравни резултата и спечели предимство, което запази до края на мача.

Сетове: 25-18, 20-25, 20-25, 21-25

Олимпиакос (Кристиансон): Кунари, Тисер, Андреадис, Джурич, Милкович, Калдейра, Стефану, Султанопулос, Кузунис, Кириазис

Панатинайкос (Казазис): Христофиделис, Загумни, Агамез, Самика, Смарагдис, Панталеон, Пападимитриу, Лапас, Хадзиандониу, Псарас, Минудис.

Категории: Олимпиакос Панатинайкос А1 Агамез Волейбол Спорт