Победа на Сенегал над Гърция

04 Март 2010 / 00:03:26  GRReporter
906 прочитания

2:0 завърши приятелският мач между футболните отбори на Гърция и Сенегал, който се игра на стадион Пантесалико във Волос. Мачът се игра в рамките на подготовката за Световното първенство в Южна Африка (11.06-11.07.2010) и беше един добър шанс за отбора на Гърция „да свери часовника си” и да премери силите си с един отбор, който по сила и възможности наподобява този на Нигерия (с когото Гърция ще се срещне по време на първенството). Още повече, че от Световното го делят по-малко от 100 дена. Макар и трудна срещата беше интересна и предостави силни емоции на събралата се на стадиона гръцка и сенегалска публика. Гостите не завариха домакините в най-добрата им форма – отборът на Гърция определено имаше проблеми със защитата, факт който гостите на пропуснаха да използват.

И така, през първото полувреме отборът на Сенегал беше този, който игра по-активно и нападателно. Много добър опит за гол той отбеляза по време на 28-та минута -нападателят Нянг отправи топката към вратата на домакините, но вратарят Дзорвас я спаси. Атаката на гостите „събуди” отбора на Гърция и той създаде едно изключително добро положение за гол, което за жалост не завърши с успех. Харистеас подаде топката на Капетанос, а той от своя страна на Самарас, който за малко не успя да я вкара във вратата на Траоре. Първото полувреме завърши с резултат 0:0.

Второто полувреме се оказа фатално за домакините, тъй като това беше и времето когато гостите успяха да овладеят напълно играта и да доведат атаките си до един щастлив край като отбелязаха два гола. По време на 71-та минута Нянг вкара на домакините майсторски изпълнен гол като наред с това публиката беше свидетел на една много добре разиграна атака. Сенегалският нападател успя тотално да заблуди и измами противниковата защита.

Освен чудесно разиграна атака Сенегал показа една много добрата защита, която домакините до края така и не успяха да пробият. Гостите парираха навреме всеки опасен опит за атака и по този начин всички положенията за гол, които домакините създаваха завършваха с неуспех. По време на 81-та минута сенегалците успяха да вкарат и втория си гол – гола спечелен от фаул вкара играчът Ндо. По време на 88-та минута гостите направиха и трети опит за гол.

Приятелската среща „загрявка” между отборите на Гърция и Сенегал беше доказателство, че за да направи Ото Рехагел гърците отново горди (както самият той заявява пред журналисти, че би искал да направи), ще има нужда от работа... Защото ако Гърция иска да се класира в първите 16, ще трябва да победи отборите на Корея и Нигерия...

Гърция (Ото Рехагел): Дзорвас, (Халкяс), Кирякос, Морас, (Макос), Спиропулос, Винтра, Кацуранис, Карагунис, (Пападопулос), Дзиолис, Самарас, (Христодулопулос), Харистеас, (Салпингидис), Капетанос, (Гекас)

Сенегал (Амана Траоре): Ндиае, Фати, Давара, Манган, (Диакате), Драме, Гомис (Ндо), Таварес, (Тиуме), Камара, (Соу), Диа, (Ба), Нианг, Камара, (Диуф)

Снимка:sport24.gr

Категории: Сенегал Гърция Ото РехагелФутболСпорт