Победа на Панйониос над ПАОК

19 Февруари 2010 / 23:02:46  Емануела Карастоянова
981 прочитания

Емануела Карастоянова

Със 7:4 завърши мачът от 15-и кръг на А1 между мъжките отбори по водна топка на Панйониос и ПАОК, който се игра в басейна на Неа Смирни в Атина. Домакините показаха силно мотивирана игра, като още от самото начало се опитаха да убедят противниковия отбор, че буквално и преносно те са господарите на вечерта. Най-голям принос за победата на Панйониос имаше играчът Пападонгонас. Отборът организираше добри атаки, предшествани от добре разигравана топка. Така първите освем минути завършиха с резултат 2:0 за домакините. Неуспешното начало  подейства като студен душ на отбора на ПАОК, който по време на следващите осем минути намери смелост да атакува вратата на противниковия отбор, като успя да вкара два гола и притегли резултата на своя страна, завършвайки серията  с 2:1 в своя полза.  По време на третата и четвъртата серия обаче домакините отново засилиха атаките, като  едновременно укрепиха защитата си и така сериите завършиха с 3:2 и 1:0 в тяхна полза съответно. Победата на басейна в Неа Смирни е втората победа  на Панйониос над ПАОК. Двата отбора се срещнаха миналата седмица в Солун, където гостите победиха с 10:9, което класира отбора на Панйониос  на втора позиция по брой точки (след отбора на Олимпиакос). Победата му над ПАОК идва след фаталната загуба с 7:14  от отбора на Васас в мача от 16-та на Евролигата който се игра в Будапеща миналата събота.

Сетовете:  2-0, 1-2, 3-2, 1-0

Панйониос (Макис Волтиракис): Пападонгонас, Томакос, Мазис, Миралис

ПАОК (Никос Венетопулос): Папаянакис, Гергели, Катрузанакис

Категории: Панйониос ПАОК Неа Смирни водна топкаСпорт