Победа на Панатинайкос в Ксанти

09 Януари 2010 / 22:01:42  GRReporter
1197 прочитания

С победа на зелените завърши мачът между Панатинайкос и Шкода Ксанти, който се игра в Ксанти на стадион Пигадия. С резултат 2:1 Панатинайкос си осигури три изключително важни точки, които го класират на първо място в списъка като отбор с максимален брой точки. Победата не беше лесна и беше еднакво важна и за двете страни. За Шкода –Ксанти тя беше шанс отборът да излезе от неизгодната позиция, в която се намира в момента. Голът вкаран на Панатинайкос по време на мача не му помогна обаче да напусне опасната зона.

Още от началото на мача гостите упорито преследваха положения за гол. Първия неуспешен опит беше направен от Салпингидис още през 10-та минута. След него неуспешен опит за гол направи Сисе - през 22-та минута, а гол на домакините французинът вкара по време на 26-та минута. Следват поредни опити от страна на гостите за гол. Шкода Ксанти отбеляза също няколко добри атаки. Неуспешен опит за гол през12-та минута направи нападателят Елингтон. Следва пореден опит за гол през 30-та минута, но вратарят Дзорвас спаси топката. Много близко до мечтания гол беше Марселинио през 34-та минута, но Дзорвас отново спаси топката. Първото полувреме завърши с резултат 1:0 за гостите.

През второто полувреме играта стана още напрегната – Шкода Ксанти целеше да изравни резултата, а Панатинайкос упорито преследваше положения за следващ гол. През 9-та минута неуспешен опит направи Кацуранис, а през 32-та много добър опит за гол изпълнен чудесно с глава направи Сисе, но вратарят Гсбурнинг спаси топката. Огромното напрежение от страна и на двата отбора ескалира, а кризисен момент за домакините се появи през 40-та минута, когато Уелингтон атакува със силен шут вратата на зелените, но не успя да изравни резултата. Кулминацията настъпи през 43-та минута, когато Сисе вкара и втория си гол за мача чрез чудесно подаване от страна на Нинис. Минута след това домакините успяха да отвърнат на атаките на Панатинайкос -нападателят Суанис вкара гол на във вратата на зелените чрез чудесен пробив през защитата.

До края на второто полувреме Шкода Ксанти не се отказа от опити за изравняване на резултата, но до изравняване така и не се стигна.

Шкода Ксанти (Янис Мандзуракис): Гсбурнинг, Луберопулос, Костулас, Статакис, Луциано, Дзаки, Пои, Валас, Бертос, Стрба, Елингтън, Иван, Ризоянис, Пападимитриу, Василакакис, Марселинио, Флискас, Дзиордзопулос, Суанис, Мандалос

Панатинайкос (Ниплиас): Дзорвас, Галинович, Корнезис, Сариеги, Канте, Биерсмир, Винтра, Спиропулос, Зилберто, Кацуранис, Дзиолис, Клейтън, Салпингидис, Петропулос, Сисе

Категории: Панатинайкос Шкода Ксанти победа СисеФутболСпорт