Победа на Панатинайкос над Пиерикос в Атина

14 Януари 2010 / 01:01:29  GRReporter
926 прочитания

Емануела Карастоянова

С 2:1 завърши мачът между Панатинайкос и Пиерикос от петия кръг за купата на Гърция. Макар и трудно зелените победиха гостите си с втори гол бувално в последната минута от второто полувреме. И двата гола на домакините изпълни  нападателят Силва Клейтън. Първия си гол за мача домакините вкараха в 18-та минута - Лето подаде на Клейтън. По време на 31-та минута Сариеги направи опит за гол изпълнен с глава, но топката се удари в гредата на противниковата врата. След първия гол играчите на Панатинайкос сякаш се успокоиха и не целяха създаване на достатъчно положения за гол. Пиерикос използва моментното заспиване на домакините и и през 38-та минута нападателят Контеон вкара гол на зелените. Последваха смени в отбора на Панатинайкос – игрището напуснаха Христодулопулос и Петропулос, а на тяхно място влязоха Нинис и Сисе. Въпреки направените смени Панатинайкос все още не можа да се събуди и да спечели преднина. Французинът Сисе отбеляза 4 опита за гол, но нито един от тях не завърши с успех. Следват опити за гол от страна на Карагунис и Нинис през 37-та и 42-та минута, но отново неуспешни. Към края на второто полувреме играта стана бурна и динамична. По време на 44-та минута домакините атакуваха няколкократно вратата на гостите. Опитите им да вкарат гол бяха придружени с фалове... По време на 45-та минута имаше момент с огромно напрежение, когато опит за гол отбелязаха и двата отбора, но нито един от тях не успя да вкара гол във вратата на противника. Играчите на Панатинайкос сякаш си дадоха сметка, че това е краят на мача и моментът, когато трябва на всяка цена да вкарат гол на гостите, за да приключат срещата с победа. Напрежението на зелените нарастна неимоверно. Голът дойде и изненада всички минута преди края на играта...

На пресконференцията, която отборите дадоха след футболната среща Никос Ниоплияс заяви, че е доволен от играта на зелените. Особено от първите  20 минути, когато те започнаха с хъс, ритъм, желание за борба и преследване на  шансове за гол. След това те се оптуснаха и не преследваха шансове за гол. Колкото повече време минаваше, толкова повече се отпускаха и видимо забавиха ритъма за да се събудят отново 20 минути преди края на мача...

Сулис Пападопулос от своя страна заяви, че не е очаквал подобно развитие за отбора Пиерикос и определено не е доволен от резултата.

Особено много съжалява за втория гол, който домакините вкараха на Пиерикос през последната минута.

Панатинайкос (Никос Ниоплиас): Галинивич, Сариеги, Лето, Христодолопулос, Нинис, Биарсмир, Дарлас, Винтра, Петропулос, Сисе, Кацуранис, Дзиолис, Карагулис, Клейтън

Пиерикос (Сулис Пападопулос): Каракуцис, Хадзизисис, Константинидис, Пастос, Контеон, Мартинес, Гиазицоглу, Тасидис, Пента, Макрис, Фредерикс

Категории: Панатинайкос Пиерикос победа Ниоплияс СпортФутбол