Победа на Олимпиакос над Перистери

15 Април 2010 / 01:04:44  Емануела Карастоянова
919 прочитания

С  резултат 102-80 за бяло-червените завърши баскетболният мач между отборите на Олимпиакос и Перистери, който се игра в Атина. С играта, която тази вечер показа отборът на Олимпиакос защити позицията си на участник във Файнъл Фор на Евролигата. Без особени затруднения той успя да победи противника си в един мач, който напомня на загрявка за участието му в Париж...

Гостите влязоха сигурни в играта и успяха да спечелят предимство още в началото на първия сет. Огромен принос по време на целия мач имаше играчът Скуни Пен. Още в самото начало на играта той помогна на отбора си да поведе  с 13-6. На атаките на гостите домакините отвърнаха с контраатака, като за момент успяха дори да достигнат в резултата противника си. Олимпиакос обаче засили още повече атаките си и продължи да трупа преднина в резултата. Голяма  заслуга за щастливия ход на бяло-червените и тази вечер  имаше играчът Теодосич. Със своите кошове той помогна на отбора си да поведе с цели 10 точки (28-18).

Въпреки загубата на преднина в първото полувреме домакините определено не паднаха духом... Те се бореха за възможно най-много кошове и като цяло отвръщаха на атаките на гостите. През второто полувреме обаче защитата им отслабна – факт, който бяло-червените не пропуснаха да използват. Това е и моментът, когато те успяха да спечелят преднина от 19 точки. Кошът на Василопулос за 3 точки беляза и резултата  с внушителните  53-34. Добрия си ритъм на игра гостите успяха да задържат не само през първото, но и през второто полувреме.

Във второто полувреме обаче отборът на Перистери видимо отпадна духом. Трудно печелеше точки, а проблемът със защитата стана съвсем осезаем. Така разликата в резултата стигна дори 23 точки (46-69).  Добър опит за „съвземане” на отбора беше един единствен сет завършил с 9-0. Колкото и хъс да му беше останал той така и не успя да догони противника си  в резултата.  Но да не забравям, че все пак тази вечер той мери силите си с отбор, който съвсем скоро ще се бори за най-висока позиция в европейския баскетбол в Париж...

Сетове: 21-28, 41-60, 64-85, 80-102

Перистери (Скуртопулос): Хамондс, Агадакос, Папаниколопулос, Мандзарис, Брамос, Гейнс, Маргаритис, Делиянис, Нелсън, Циакос, Арнолд

Олимпиакос (Янакис): Папалукас, Пен, Чилдрес, Беверли, Всилопулос, Бурусич, Папаниколау, Клейза, Маврокефалидис, Теодосич, Глиниадакис, Схорциянитис

Категории: Олимпиакос Перистери баскетбол спорт