Победа на Олимпиакос над АЕК

14 Февруари 2010 / 06:02:14  Емануела Карастоянова
970 прочитания

Емануела Карастоянова

С 3:0 завърши мачът от 19-ти кръг на А1 между мъжките волейболни отбори на Олимпиакос и АЕК, който се игра на игрището в Ренди. Бяло-червените постигнаха целта си и спечелиха три точки, с  които се качиха едно стъпало по-нагоре в класацията, а отборът на АЕК спадна на едва на десето място.  Домакините бяха тези, които показаха силна игра и от самото начало до последния момент на срещата те бяха господари на игрището. С огромен хъс и желание за победа още в първия гейм  те  убедиха публиката, че резултатът тази вечер ще е в тяхна полза. Нещо, което не им костваше особено много, тъй като отборът на АЕК определено не беше във форма. На игрището в Ренди жълто-черните показаха проблеми със защитата и слаба атака. За разлика от бяло-червените, които можеха да се похвалят с добри блокирания на топката и чудесна, силна  атака. Гостите, играейки без двама ключови играча – Дарайду и Белос не успяха да постигнат добри резултати, а опитите  за атака бяха майсторски блокирани от домакините.  Изключение прави втория сет, когато АЕК засили атаката, а домакините успокоени от натрупаното предимство от предишния сет сякаш се успокоиха и разхлабиха защитата. Загубата на АЕК от мача с  Олимпиакос е третата под ред загуба на отбора.

Ето и как завършиха сетовете: 25-18, 26-24, 25-16

Олимпиакос (Калмазидис): Кунари, Тисер, Калдейра, Андреадис, Джурич, Милкович, Стефану, Султанопулос, Ангелопулос, Кириазис

АЕК (Арсениадис) :Естрада, Гирдзикис, Цергас, Карипидис, Консейсао, Иванкович, Пелтекис

Категории: АЕК Олимпиакос Ренди А1ВолейболСпорт