Победа на Маруси над Панатинайкос

05 Февруари 2010 / 00:02:45  Емануела Карастоянова
1152 прочитания

Емануела Карастоянова

С 80:78 завърши мачът от Топ 16 на Евролигата между баскетболните отбори на Маруси и Панатинайкос, който се игра на игрището ОАКА.

Въпреки, че зелените искаха задължително да спечелят този мач и да заличат фал старта, с който започнаха участието си в Евролигата, губейки от отбора на Партизан на свой терен, тази вечер те не успяха да постигнат целта си. Играта беше напрегната и трудна, такава каквато може да се очаква че ще бъде когато два гръцки отбора се намират в един кръг поради изтеглен жребий...

Мачът започна с атаки и от двете страни. Гостите и домакините трупаха точки като гонейки преднина те вървяха буквално ръка за ръка - на спечелените точки от страна на Панатинайкос Маруси веднага отговаряше с атака завършваща с кош. Така в 6-та минута от първото полувреме резултатът беше 9: 9. Добри кошове направиха играчите Пекович (Панатинайкос,  с 3 точки) и Пелеканос и Били Кис от Маруси. След тях отборите се впуснаха в трупане на точки, отново ръка за ръка и така резултатът стана 11-11, а след това 15:15... За миг зелените задържаха преднината си чрез кош вкаран от Пекович чрез добре организирана и премислена акция от страна на Спанулис. Маруси не се забави обаче да ги догони и така резултатът пак се изравни и стигна 21:21, а след кош на Наджфеджи и 23:23 обтягайки нервите не само но играчите, но и на публиката. Следва предимство на гостите от кош на Мавроидис, но домакините отново изравниха и така прединината пак се заличи, а резултатът 25:25 остави в огромно напрежение и двата отбора. Домакините успяха да спечелят преднина малко преди края на първото полувреме и така то завърши с 37:40 за Маруси.

Второто полувреме донесе подобни емоции и удължи агонията на публиката и на двата отбора до безкрайност, в една игра, в която търпението и на най-дълготърпеливите би се изчерпало. Отборите се движиха с равен резултат. За момент зелените поведоха с 53:55, но Били Кис не закъсня да отвърне с кош и доведе резултата до 55:55. Със следващ кош пак на Кис Маруси спечели значителна преднина и поведе с 69:65. Малко преди края на мача Били Кис и Лукас спечелиха и поредните точки и Маруси поведе със 77:72. Kошът на Мавроидис увеличи резултата до 79:72 за гостите. Следва повторение на ситуацията от първото полувреме с дълго време задържан резултат 79:77 за Маруси и кош на Каймакоглу, с който резултатът стана 80:78 за гостите.

Маруси (Георгиос Бардзокас): Кендъл, Кис, Пелеканос, Батис, Хоман, Диамандопулос, Мавроидис, Калатис, Аригбабу, Наджфеджи, Каймакоглу, Кумбурас, Лукас

Панатинайкос (Желико Обрадович): Тепич, Спанулис, Перпероглу, Батист, Фоцис, Хайслип, Николас, Диамантидис, Пекович, Калатис, Шермадини, Вергинис, Богрис, Ясикевициус

Категории: ПанатинайкосМаруси топ 16 Евролига ОАКА