Победа на Маруси над Арис

24 Януари 2010 / 02:01:28  GRReporter
1096 прочитания

Емануела Карастоянова

Със 75:67 победи Маруси отбора на Арис, по време на мача, който се игра в Атина. Домакините отбелязаха осмата си поредна победа в 13-и кръг от А1 и се класираха на трето място по брой точки след отборите на Олимпиакос и Панатинайкос. Играта, която Маруси и Арис показаха беше динамична и интересна, с драматични моменти, в които резултатът се изравняваше и подбуждаше събралата се публика в зала Агиос Томас в Маруси към бурни скандирания. Първото полувреме започна с ефектни кошове от страна на домакините изпълнени от Хоман Дзаред и Лукас Джеймън. Гостите не останаха длъжни и бързо пристъпиха към атаки, като най- впечатляващи бяха тези на Кларк Кики. Играчът успяваше особено хитро да измами плътната защита на противника и като на шега да си пробие път към коша, създавайки главоболия на домакините… Точките спечелени от Кларк успяха да изравнят резултата, а за момент дори гостите поведоха. (Кларк два пъти под ред подаде на Барлос, който направи точки, а със стреляне от зоната за 3 точки Кларк успя да покачи резултата до 18:21). Настъпи драматична борба за изравняване на резултата от страна на домакините – Милошевич и Надзфей спечелиха точки и така домакините спечелиха преднина и поведоха с 26:21. Първото полувреме завърши с резултат 44:32 за Маруси.

През второто полувреме домакините почти не се оттегляха от противниковия кош. Те бяха тези, които водеха в играта и до края успяха да запазят преднината си ненарушена. Въпреки че гостите се бореха с всичка сила, до самия край не успяха да изравнят разликата от 8 точки, които ги деляха от отбора на Маруси. И през второто полувреме Кларк Кики не се отказа да плаши противниковия отбор със светкавичните си и непредвидими подавания.

Кларк организира фантастично разиграване на топката, което завърши с подаване на Бетс, но дори и собственият му съотборник не смогна на главозамайващото му темпо - топката се озова в ръцете му, но Бетс сякаш не разбра това и парадоксално и неловко я изтърва…

Маруси (Георгиос Бардзокас): Милошевич, Кис, Лукас, Пелеканос, Батис, Хоман, Лакас, Мавроидис, Калатис, Аригбабу, Надзфей, Каймакоглу

Арис (Дейвид Блат): Кларк, Папаниколау, Майлс, Бетс, Лабович, Ричардсън, Хадзивретас, Дикудис, Скордилис, Паунич, Какиузис, Барлос

Категории: Маруси Арис А1 Спорт Баскетбол