Победа на АЕК над ПАОК

31 Януари 2010 / 01:01:40  GRReporter
1303 прочитания

С победа на жълто-черните завърши мачът от 17-и кръг на А1 между мъжките волейболни отбори на АЕК и ПАОК, който се игра в Атина на игрището в Нео Ираклио. С резултат 3:2 домакините показаха превъзходството си над ПАОК, въпреки извънредната ситуация в която отборът се намираше - значителна част от играчите се бореха със спортни травми. Спортни травми бяха и причината на игрището да не се появят ключовите играчи Сантяго Дарайду и Христос Белос. За разлика от домакините, играчите на ПАОК бяха в доста по-добро физическо състояние и макар и на чужд терен теоретично те имаха по-големи шансове за победа. Въпреки че АЕК не таеше особено големи надежди за мача, изненадващо той успя да се наложи върху противника, като по този начин зае осма позиция в класацията на отборите.

Първият сет между отборите завърши с малка разлика в полза на домакините. По време на втория сет гостите засилиха атаките на противниковото поле и успяха да изравнят резултата, а след това и да поведат с 9 точки. Третия сет спечелиха отново домакините с 3 точки разлика, а четвъртия гостите с 12 точки разлика. Двата отбора печелеха преднина редувайки се и имаха еднакви шансове за победа. По време на тайбрейка обаче АЕК определено взе нещата в свои ръце - играчите Карипидис и Консейсао с добре обмислени подавания и тактика успяха да спечелят точки за отбора си и така жълто-черните поведоха окончателно.

Сетове: 25-22, 16-25, 25-23, 13-25, 15-12

АЕК(Арсениадис): Естрада, Гирдзикис, Цергас, Карипидис, Консейсао, Иванкович, Волудакис, Пелтекис, Танос, Капирис, Стивахтис

ПАОК (Мелкас): Динас, Пликас, Хиетанен, Брунер, Оянсиву, Линс, Димитракопулос, Хадзиилиадис, Алмалис, Пандакидис

Снимка: gazzetta.gr

Категории: ПАОК АЕК А1 Консейсао КарипидисВолейболСпорт