Плувци и плувкини на страната мерят сили на остров Корфу

08 Май 2010 / 15:05:16  GRReporter
2905 прочитания

238 плувци  и плувкини от общо 43 спортни клуба в страната участват в тазгодишното първенство на Гърция по плуване за мъже и жени, което се провежда на остров Корфу. Първенството на страната и е последен шанс за състезателите  да постигнат добри резултати, с които да се класират за Европейското първенство по плуване за мъже и жени в Будапеща. В състезанията участват и плувците на Олимпиакос, въпреки че от клуба все още не са им изплатили дължимите пари.  Поради финансови проблеми липсва обаче Янис Янулис, а плувкините Ада Терзи и Лена Кости не участват поради травми.

Както всяка година така и сега постоянният победител в гръцкия плувен спорт Олимпиакос е с огромни надежди за първо място.  Тази година обаче в първенството има  още един много силен кандидат за злато при мъжете. Това е отборът на Етникос.

По време на първия ден първо място във финалите при мъжете на 100м. гръб зае Арис Григориадис  от Арис.  С резултат 54.60 той се класира за Европейското в Будапеща. Много добре се представи и 18-годишната плувкиня Лисистрати Халкиди. Тя зае 1-во място на 50м. бруст с време 32.22. С този резултат тя счупи рекорда на Гърция за девойки от 2009 година.  Във финалите на 200м. бътерфлай блестящо се представи Константинос Маркозис, който с време 1.59.71 успя да се класира за Европейското първенство за младежи и девойки.

В събота 08.05 се провеждат класификациите за финалите и финалите за мъже и жени  на: 50м. бътерфлай, 200м. свободен стил, 400м. индивидуално комбиниран стил, 200м. гръб, 100м. бруст, 800м. свободен стил, 4х100м. свободен стил.

В неделя 09.05 се провеждат класификациите за финалите и финалите на: 50м. гръб, 100м. свободен стил, 200м. бруст, 100м. бътерфлай, 1.500м. свободен стил, 4х100м. групово комбиниран стил.

Категории: плуване първенство на Гърция Арис Григориадис Корфу спорт