• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Пет златни медала за Гърция в Пескара

28 Юни 2009 / 06:06:27  GRReporter
902 прочитания

Пет златни, три бронзови медала и два подобрени национални рекорда е днешната равносметка за Гърция на шестнайсетите Средиземноморски игри в Пескара.

Първият за деня златен медал в гребането завоюва Янис Христу в дисциплината единичен скиф. Гръцкият гребец завърши с 7:03.05. Сребърен медал спечели хърватинът Марио Викич, а бронзов италианецът Романо Батиста. Представителят на Кипър Валентин Софоклеус зае петата позиция.

Веднага след това дойде следващия златен медал, този път за двойката без кормчия, близнаците Никос и Апостолос Гудулас, които заеха първото място с време 6:38:42.

Златният медал при жените на единичен скиф стана притежание на Александра Циаву. Гръцката шампионка завърши с време 7:50.81. Сребърен медал спечели италианката Лора Милано и бронзов Мирна Раиле Броданац от Хърватия.

Василис Полимерос бе четвъртият гръцки гребец, който спечели днес златен медал. Олимпийският шампион взе първото място в единичен скиф с време 7:02.85.

Триандафилия Калабока и Христина Гязициду завършиха златната серия за деня в двойния скиф с време 7:12.63.

Бронзов медал в свободната борба донесе Панайота Антонопулу, спечелила трето място в категория до 55 кг след загуба в полуфинала от испанката Карима Санчет.

По-късно след обяд бронзов медал в категория 59 кг завоюва Евангели Хриси. Гръцката атлетка победи в репешажа с 3-1 Хела Раби от Тунис и се изкачи на третото място.

И още един бронзов медал спечелиха гръцките спортисти на Средиземноморските игри в Пескара. Този път отборът по плуване 4х100m. свободен стил, който завърши трети с време от 3:19:17 и подобри националния рекорд в дисциплината.

Двойката Стаматия Фафалиу и Деспина Папамихаил достигнаха до полуфинал в тенис турнира. Гръцкият отбор победи алжирската двойка Ясмине Алкема – Фатима - Зора Буабнтелах и  ще се изправят срещу водачите в листата Цагла Бугиукактсай – Пемра Юзген от Турция.