Панелионис се прости с мечтите си за участие във финалите на Eurocup

17 Април 2010 / 23:04:51  GRReporter
731 прочитания

С 80-92 завърши мачът между баскетболните отбори на Панелиониос и Валенсия от четвъртфиналите на  Eurocup. Със загубата си тази вечер Панелиниос загуби всякакви надежди за по-нататъшното си класиране във финалите. Така отборът ще трябва да се бори за заемането на трето място в мач с отпадналия от двойката Билбао - Алба – Берлин отбор.

Гърците започнаха мача си доста уверено. Лесно успяха да спечелят предимство и така още в първите 10 минути те поведоха с 15 -10. За натрупаната преднина най-голяма заслуга имаха кошовете на Дейвид Смит. Валенсия не остави гостите си за дълго победители на игрището. Тя организира силна контраатака благодарение на която успя да изравни резултата, а в края на сета и да поведе с 28-22.

По време на втория сет испанците продължиха да трупат преднина. Те спечелиха висок брой тройни точки като с това си осигуриха трайна разлика в резултата. Панелиниос не оставаше  назад в опитите си да догони домакините, но за жалост не можеше да отвърне със същата сила на атаките. Маринович и Де Коло бяха играчите, които имаха най-голям принос в това испанците да поведат значително в резултата. Първото полувреме завърши с разлика 14 точки в полза на домакините- 53-39.

През второто полувреме гостите влезоха психологически подсилени на игрището. Те играха доста по-мобилизирано и хладнокръвно и се опитаха  да положат основите на едно ново начало в играта.  Засилиха отново атаките си и успяха да намалят разликата до 44-53. Минути по-късно те намалиха разликата дори и само до 6 точки - 69-75. Отборът на Валенсия определено беше по-отпаднал, но успя все пак да запази позицията си. Обрат в резултата настъпи когато играчът на Валенсия Мат Нилсен вкара кош за 3 точки, който даде началото на нова възходяща линия в играта на домакините. След коша на Нилсен Панелиниос не успя да навакса разликата и така краят на мечтите им за финалите на Eurocup вече можеше да се види...

Сетове: 28-22, 53-39, 71-58, 92-80

Валенсия (Спахя): Перович, Клавер, Симеон, Лишчук, Маринович, Мартинес, Пиетрус, Де Коло, Келати, Нилсен

Панелиниос (Зурос): Ксантопулос, Папамакариос, Харалампидис, Калайдзис, Оуенс, Смит, Блакней, Дейвис, Вуюкас, Остоич

Снимка: sport24.gr

Категории: Панелиниос Валенсия четвъртфинали баскетбол спорт