Панатинайкос се класира за финалите на Challenge cup

15 Януари 2010 / 00:01:26  Емануела Карастоянова
936 прочитания

Емануела Карастоянова

С 3:1 завърши волейболната среща за жени между отборите на Панатинайкос и Олимпиакос, която се проведе на игрището в Ренди. Срещата, която беше класификация за финалите на Challenge cup за жени класира Панатинайкос за финалите и елиминира Олимпиакос… Мачът беше динамичен и двата отбора определено дадоха всичко от себе си, но превъзходството на гостите беше очевидно. Още от самото начало те показаха силна игра и стимул за борба. С лекота спечелиха предимство още в началото на първия сет. Домакините успяха да влязат в ритъм, но до края на сета не можаха да спечелят преднина. Втория сет червено-белите започнаха видимо по-освежени и нахъсани за борба. Успяха да наваксат загубата и да покажат една по-агресивна  игра. Мухлстейнова даде начало на сета с много добро забиване на топката в противниковия отбор. Играта набра темпо, а след 10-та минута последваха и атаките от страна на гостите. Последва отново атака на домакините и особено в лицето на Колева и Хантава. Третият сет не започна добре за домакините. Това е и моментът, когато те отбелязаха психологически спад. Панатинайкос също направи грешки - Томасевич два пъти под ред не успя да спаси топката. След това същата атакува противниковия отбор, като тази атака бележи началото на подема на зелените. Те успяха да спечелят бързо преднина и разиграваха много добре топката. Силни моменти за зелените бяха 24-та, 26-та, 27-та и 28-та минута, когато имаха успешен „порой” от атаки и спечелени точки.  Въпреки, че имаха малък проблем със защитата, те показаха една много добре организирана и обмислена атака. Последният сет започна със спечелени точки за Панатинайкос, но като цяло и двата отбора се бореха за точки и създаваха положения за атаки. Краят на сета завърши с атаки от страна на Олимпиакос. Колева на няколко път и успя да спечели точки за отбора си чрез сполучлива атака.

Категории: Олимпиакос Панатинайкос победа ВолейболСпорт