Панатинайкос с поредна загуба в Шампионската лига

30 Септември 2010 / 00:09:34  Емануела Карастоянова
1271 прочитания

Не трябваше дори да отгатнат прическата на Джибрил Сисе за да спечелят мача с Панатинайкос... Датчаните просто се възползваха от непростимите грешки на зелените и си взеха 3-те точки по-лесно от колкото очакваха. В мач от Шампионската лига, който разочарова  над 50 хиляди фенове на зелените събрали се на стадион ОАКА в Атина, отборът на Копенхаген победи Панатинайкос с 2-0... Така тази вечер на стадиона ликува не масата, а малка група хора, около 350 датски фенове.

Панатинайкос игра объркано и без хъс. Отборът не можа да оползотвори шансовете за гол, които в началото на мача не липсваха. Още в първите минути опит за гол от далече направи Сисе.  Вратарят обаче отстрани топката и от трибуните се разнесоха първите викове на недоволство. През 17-та минута последва опит за гол на Нинис. И той обаче беше блокиран от вратаря на Копенхаген. Минути след това гостите пристъпиха към контраатака. Вратата на Дзорвас атакува Вингаард, но топката излезе аут, високо над вратата. Фаталният момент за домакините дойде по време на 28-та минута, когато бившият играч на Панатинайкос и настоящ нападател на Копенхаген Ндое вкара топката право в гръцката врата, която зееше празна, без вратар. Драмата се разигра поради грешка на Дзорвас, който без причина се озова далече извън района, който трябва да пази. Публиката не остана безразлична към крайно безразсъдното  поведение на Дзорвас и от трибуните „заваляха” тежки охулвания.  Самият Дзорвас също не можа да повярва на случилото се и му трябваше време за да се „съвземе”. Както всъщност и на целия отбор. По време на 35-та минута Сисе се опита да промени резултата с далечен шут, но топката отново излезе аут. Окончателното поражение дойде по време на 37-та минута, когато датчаните надхитриха Дзорвас и Вингаард направи това, което по-рано не можа. Нападателят вкара майсторски постигнат гол на зелените. Атмосферата на стадиона съвсем се развали. За всички стана ясно, че след Световното в ЮАР Панатинайкос не е същият отбор. Разочарованието беше видимо и на игрището. В края на първото полувреме Луис Гарсия се опита да създаде положение за гол, като подаде на Сисе, но французинът за пореден път изкара топката аут.

Второто полувреме донесе жълта карта за Жилберто Силва, втора под ред. Бразилецът напусна игрището, а заедно с него игрището напуснаха и надеждите на зелените, че могат да променят обрата на мача. Домакините играеха без хъс и само чудо можеше да спаси отбора тази вечер. За сметка  на това гостите преследваха нови шансове за гол. През 70-та минута гръцката врата заплаши Норегард, но топката се удари в гредата и резултатът 3-0 се размина... Зелените губеха поредни шансове за гол. През 75-та минута топката към вратата на Копенхаген изпрати отново Сисе, но в духа на мача тя отново попадна аут. Към датската врата се насочи и Лето, но и той не можа да промени резултата.

Като се има предвид и тежката загуба с 5-1 от отбора на Барселона, добрата форма на бившите шампиони на страната наистина е под въпрос....

Категории: Панатинайкос Копенхаген загуба мач Шампионска лига спорт футбол