Панатинайкос даде урок по футбол на Ираклис!

21 Ноември 2010 / 00:11:02  Емануела Карастоянова
4896 прочитания

Дали защото Яцек Гмох даде заповед на зелените да покажат добра игра или самите  футболисти решиха да демонстрират пред новия си  треньор на какво са способни не е ясно... Факт е обаче, че тази вечер Панатинайкос  показа забележително силна игра и характер.  В мач с отбора на Ираклис от началното 0-2 той успя да обърне  резултата на  триумфалното 4-2. Геройското дело на зелените е свидетелство, че те не само искат, но и могат да извършват подвизи на игрището. С жива и креативна игра и с огромен хъс играчите убедиха всички, че тази вечер играе  шампионът на страната от изминалия сезон.

На игрището ОАКА фантастично се представиха Жилберто Силва  и Джибрил Сисе. Двамата нападатели дадоха 100% от себе си. Сисе беше жаден за голове и не спираше да дебне за шанс от всяко едно положение на игрището. Жилберто Силва пък след слабия си период отново се показа в отлична форма. Добре се представи и Луис Гарсия, който най-после се приспособи и сработи с новия си отбор.

Мачът започна с огромно желание на Панатинайкос за победа. Опит за гол още по време на 3-та минута направи Джибрил Сисе, но топката излезе аут. Минута след това с вратаря на Ираклис сили премери и Луис Гарсия, но топката беше спасена.... Опити за гол по време на 15-та и 20-та минута имаха Сисе и Луис Гарсия, но и двата завършиха с удар в гредата и аут съответно. Макар и да не успяха да вкарат бърз гол, домакините ясно дадоха да се разбере, че ще безпокоят Елевтеропулос до дупка. Панатинайкос играеше с пълна сила, като „курдисан” механизъм.  Концентрирали се обаче изцяло на атаката, домакините допуснаха грешки в защитата. Затова колкото и да е парадоксално първият гол дойде не от тях, а от гостите... Вкара го по време на 20-та минута Мара. Резултатът  0-1 подейства като студен душ на иначе разгорещилите се домакини. Напрежението ескалира още повече, когато само минута след това гостите вкараха и втория си гол за вечерта. Нападателят Питу Гарсия се пребори с Дзорвас и резултатът стана 0-2. За ужас на зелените Ираклис продължаваше атаките си. В тази инфарктна ситуация спасението им дойде от Луис Гарсия, който в 30-та минута вкара гол и...даде тон на офанзивата на отбора си.  Панатинайкос създаваше положения за гол, но успехът дойде в края на първото полувреме, когато Сисе пое топката от корнер на Гарсия и с глава я вкара във вратата на Елевтеропулос. Резултатът се изравни  и първото полувреме завърши с 2-2.

След почивката мачът започна... от начало. Двата отбора влязоха на игрището нахъсани за победа. По време на 50 минута обаче везната се наклони на страната на Панатинайкос. Сисе вкара гол с глава от подаване на Спиропулос и резултатът стана 3-2. Две минути по-късно Луис Гарсия вкара още един гол, който обаче съдията анулира. Беше ясно, че Панатинайкос преследваше положение за четвъърти гол, с който да затвърди победата си. По време на 75-та минута Петропулос влезе на мястото на контузения Сисе и направи приятна изненада като  вкара гол, с който запечата победата на зелените.  По време на 80-та минута към атаката пристъпи и Карагунис. Вратарят на Ираклис обаче отстрани топката.  Своя последен опит за гол гостите пък направиха по време на 85-та минута, когато Якоб заплаши вратата с топка от удар с глава, но Дзорвас си каза думата.

На пресконференция след края на мача треньорът на Ираклис, Маринос Узунидис заяви: „Играхме под много голямо напрежение и искахме да използваме някои шансове. През първото полувреме имахме много добро представяне... В последствие обаче вместо ние да сме тези, които са в добро психологическо  състояние, станахме по-слабите. Бързият гол през второто полувреме освободи Панатинайкос. Но все пак не мога да каже, че отборът ни не се опитваше да играе. На моменти показахме, че сме много добри. Ако искаме обаче да направим  стъпка напред трябва да мислим по друг начин и да вярваме повече във възможностите си. Искам да пожелая успех на Панатинайкос и на новия му треньор”.

Жесуалдо Ферейра не участва в пресконференцията, но помощник треньорът Кжиштоф Важеха се изказа от името на Яцек Гмох, който пое отбора до понеделник.  „Бих искал да благодаря на Никос Ниоплиас и на Михалис Йорданидис за сътрудничеството ни. Преди това на съм имал възможност да направя това. Благодаря им много, защото заедно работехме много добре почти една година. А сега за мача: Като цяло това беше една много добра игра и за феновете ни. Имаше напрежение и много голове.   Мисля, че след като отборът се намери назад в резултата с 2-0 показа характер. С който и противник да играеш, в днешно време  е много трудно от 0-2 да обърнеш резултата  на 4-2. Футболистите заслужават много поздравления и вярвам че малко по малко отборът ще намери ритъма си и след няколко мача да бъде по-добър”- заяви Важеха.

Категории: Панатинайкос Ираклис победа Кжиштоф Важеха Яцек Гмох Суперлига