Панатинайкос - Левадиакос 3:0

07 Март 2010 / 22:03:47  Емануела Карастоянова
975 прочитания

Макар и времето да не беше на тяхна страна и дъждът да правеше играта им по-трудна, зелените успяха да  подсигурят първото си място във футболната класацията. С победа 3:0 срещу отбора на Левадиакос в  мача от 25-и кръг на Супер лигата отборът на Панатинайкос отново успя да стопли сърцата на феновете си.  Времето беше студено, мрачно и неприветливо, но въпреки това  на игрището беше горещо...

Първото полувреме от мача беше една борба от страна на домакините да намерят ритъма си и да вкарат гол  във вратата на Левадиакос. За жалост до края на полувремето това така и не им се отдаде. Въпреки че създаваха добри положения, те нямаха възможността и късмета да ги доведат до край. Играта им често беше хаотична и нервна, а към края на полувремето негативен фактор се оказа и умората. Гостите също се затрудниха да направят каквато и да било атака и като цяло показаха доста слаба игра. Така първото полувреме  завърши с резултата 0:0.

Второто полувреме беше коренно различно и донесе най-сетне радост на феновете и на самите играчи. Те влязоха на игрището силно мотивирани и бързо успяха да намерят ритъма, който в началото им убягваше.  С динамичната си игра зелените буквално бомбардираха вратата на гостите. Така много добри опити за гол те направиха през 10-та, 13-та, 16-та, 17-та минута.  18-та минута е  моментът, когато зелените вкараха и първия си гол, изълнен чудесно от Салпингидис.  Динамично и с хъс в продължение на 10 минути Панатинайкос успя да се извиси  над отбора гост, като вкара още два последователни гола.

Така през 26-та минута Себастиан Лето вкара втория гол от мача, а само две минути след  гола на Лето към атака пристъпи както винаги и Сисе. След като вкара топката във вратата на Блазич Сисе не пропусна  да се изправи пред феновете на стадиона и да козирува по обичайния си начин, като с това предизвика вълна от ликувания...

Панатинайкос (Никос Ниоплиас): Дзорвас, Спиропулос, Маринос (Биарсимир), Канте, Сариеги, Жилберто Силва, Кацуранис, Карагунис (Рукавина), Лето, Салпингидис, Сисе (Петропулос)

Левадиакос (Димитрис Фарантос) : Блазич, Бранко, Колцос, Алексиу, Марторел, Бегоня, Зисопулос, Абубакари (Махерас), Баркоглу, Агали (Сола), Василиу (Сержиньо)

Категории: Панатинайкос Левадиакос Сисе Лето Салпингидис Супер лигаФутболСпорт