Панатинайкос - Панйониос 102-84

11 Април 2010 / 00:04:20  GRReporter
806 прочитания

С резултат 102-84 завърши мачът между баскетболните отбори на Панатинайкос и Панйониос, който се игра на игрището ОАКА в Атина. Пред очите на събралите се фенове зелените показаха една красива игра с много динамика и борба. Отборът на Панйониос макар и да не спечели в срещата даде всичко от себе си и успя да покаже максимално добър имидж. Мачът тази вечер предостави наистина красива гледка, гледка на една баскетболна игра, такава каквато тя би трябвало да бъде в истинския смисъл на думата.

Козът на зелените определено беше добрата им атака. Факт, който свидетелства за работата на отбора след отпадането от Евролигата и който можеше да бъде забелязан още в първите минути на срещата. Още в 10-та минута те натрупаха значителната  преднина от 33-23. Играчите, които допринесоха за това Панатинайкос да покаже завиден имидж тази вечер бяха Пекович и Фоцис, които успяха да спечелят значителен брой точки за отбора си чрез зрелищни кошове. Играчите, които допринесоха най-много за отбора на гостите бяха Папаниколау и Райс. Но дори и техните кошове не успяха да помогнат на Панйониос да догони домакините в резултата. (Чудесните си атаки и добрия ритъм зелените поддържаха до края на срещата). Така следващите 10 минути донесоха на Панатинайкос още по-голяма преднина: 53-39. По време на третия сет зелените успяха окончателно да превземат игрището. Този път заслуга за това имаха страничните атаки на играчите Тепич и Спанулис. Увереността на зелените и бързият ритъм на играта елиминираха всички възможности на гостите за напредване в резултата. Атаките им неведнъж бяха „секвани”, а топката открадната...  До края на срещата обаче те не паднаха духом.

По време на последния сет играчът, който поведе зелените още повече в резултата беше Ясикиевициус. Така разликата стигна внушителните 20 точки (89-69). Следващата цел на домакините беше да стигнат и надминат 100 точки. Те успяха да постигнат това без особено затруднение с последния си кош за 3 точки.

Снимка:sport24.gr

Категории: Панатинайкос Панйониос баскетбол спорт