Панатинайкос - ПАС Янина 3:1

25 Март 2010 / 02:03:53  GRReporter
1080 прочитания

С 3:1 завърши мачът между футболните отбори на Панатинайкос и ПАС Янина за купата на Гърция, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Победата класира зелените директно за полуфиналите, а мачът който отборите ще играят  следващата сряда ще има формален характер.

Срещата започна с атака от страна на зелените. Първите опити за гол  направиха  Сисе и Нинис по време на 2-та и 6-та минута. Задача номер едно, която Ниоплиас беше поставил на играчите си беше възможно най-бързото вкарване на гол, като гаранция за зелените да избегнат повторение на ситуцията от мача с Олимпиакос, когато те пропуснаха  многобройни  шансове, закъсняха с вкарването на гол и всичко това доведе до фаталната им загуба.  Загуба, чиято сянка и тази вечер сякаш можеше да се види на игрището.  Домакините определено все още бяха в миньорно настроение, повлияно от срещата им с бяло-червените. Нямаха и повод за радост от първия гол, тъй като той беше вкаран от играч от отбора на гостите. По време на 13-та минута играчът Коциос се опита да отклони топката от шут на Салпингидис от вратата на Янина. За нещастие обаче и по чиста случайност топката попадна точно във вратата... Въпреки лошия си късмет отборът на ПАС Янина не се поддаде. Той продължаваше да разиграва добре топката и да преследва положения за гол. Нещо, което не може да се каже за отбора домакин (поне за началото на срещата).  Зелените играха сякаш претръпнали и без особено желание за борба.  Втори гол за Панатинайкос вкара Сотирис Нинис по време на 45-та минута от първото полувреме. Сякаш и това обаче не зарадва особено зелените. Те не изразиха радостта по обичайния си начин, лицата им сякаш бяха загубили усмивките, които сме свикнали да виждаме.

Второто полувреме започна със същия ритъм на игра от страна на зелените- без особена  динамика и страст, със средно качество. Те създаваха добри положения за гол, но не успяваха да ги използват. Добър опит за гол отбеляза Жилберто Силва, но топката отиде далеч над вратата. Много добър шанс загуби и Сисе, който от чудесно подаване на Лето отправи топката към вратата, но не успя да вкара гол.  Срещата определено не беше от най-добрите за французина, който само няколко минути след това французинът отбеляза нов неуспешен опит за гол. След загубения  шанс пред вратата на гостите настана суматоха и объркване.  Последва отново атака на зелените – този път от пряк свободен удар, който Лето изпълни Клейтън се опита да вкара гол, но опитът не завърши с успех.  По време на 40-та минута последва и поредният неуспешн опит за гол от страна на Сисе. Опити за гол направи и Лето, но и те не доведоха до промяна в резултата.  Най-накрая късметът се усмихна  на Сисе и в 42-та минута той успя да вкара гол от предишен удар на топката в гредата на вратата. Изненада на зелените направи играчът Кусас който в последните минути на мача вкара топката с глава във вратата им.

Снимка: sport.gr

Категории: Панатинайкос ПАС Янина футболСпорт