Панатинайкос – Олимпиакос 0:1

22 Март 2010 / 00:03:26  Емануела Карастоянова
1117 прочитания

С 0:1 за червените завърши мачът от 27-и кръг на Супер лигата, който се игра от футболните отбори на Панатинайкос и Олимпиакос на игрището  ОАКА в Атина. Въпреки огромното си желание за победа, зелените пропуснаха многобройни шансове за гол и до края на срещата не можаха да излезат от омагьосания кръг, в който се озоваха. Докато през първото полувреме те играха сравнително добре и целенасочено (полувремето завърши с резултат 0:0), през второто те не можаха да оползотворят цяла дузина шансове и определено не успяваха да съберат мислите си.

Полувремето започна много динамично, играта беше напрегната игра от страна и на двата отбора. В стремежа си да вкарат гол и двата отбора допуснаха значителен брой  грешки. По време на 10-та минута Лето имаше добър шанс за гол, но топката падна извън вратата. По време на 13-та минута Салпингидис имаше също много добра възможност за гол, но за жалост не му достигна късмет. Изключително добър шанс за гол имаше и от страна на Жилберто Силва, който отправи топката към вратата на бяло-червените с много добър шут, но вратарят Никополидис я спаси. Неповторим  шанс за гол имаше също така в 16-та минута от страна на играча Лето, но вратарят Никополидис отново спаси топката, с което чудесния опит за гол на аржентинеца беше анулиран...

След атаките на домакините, към атака пристъпиха и гостите. В 20-та минута Митроглу отправи топката със силен шут към вратата на Дзорвас, но опитът не завърши с успех. Само след 1 минута зелените в лицето на Карагунис направиха своя нов опит за гол, но шутът беше слаб и вратарят Никополидис без проблем спаси топката.

По време на 22-та минута настъпи и преломният момент на срещата, когато бяло-червените вкараха гол на домакините. Играчът Луа-Луа отправи със силен шут топката, която се отби в тялото на Дзорвас, а оттам се озова право в краката на Дарбесир. Дарбесир не закъсня да я вкара във вратата. Голът на гостите беше като студен душ за зелените, които определно не очакваха подобно развитие на нещата. След гола на Олимпиакос на игрището влезе Нинис (замести Симао), който беше и надеждата за промяна в резултата. За жалост и той не можа да промени  съдбата на зелените тази вечер.  В  25-та -минута неповторим шанс за гол имаше и Сисе, но късметът на беше и на негова страна... Гостите отново не закъсняха да отговорят – само две минути след опита на Сисе пред вратата на Дзорвас се озова Диарбесир, който само по чудо не вкара гол на зелените.  Гостите  имаха ощедва чудесни атаки, които не доведоха до гол, но накараха зелените да изпаднат в агония. Пропуснали многобройни шансове и притиснати от времето те явно изоставаха.  Последните им опити за гол също не доведоха до промяна в резултата. Много добър шанс за гол имаха в края на второто полувреме, когато Салпингидис от пряк свободен удар отправи със силен шут топката към вратата на Никополидис, но парадоксално тя се отклони встрани от нея, а в мрежата й се озова самият играч...

Панатинайкос (Ниоплиас): Дзорвас, Канте, Винтра, Сейтаридис  (Габриел), Кацуранис, Симао (Нинис), Жилберто Силва, Карагунис  (Рукавина),  Лето, Салпингидис, Сисе

Олимпиакос (Бадович): Никополидис, Пападопулос, Мелберг (Жевлаков), Раул Браво, Торисидис, Мареска, Столтидис, Г. Пападопулос  (Дарбисир), Луа-Луа, Датоло (Оскар), Митроглу

Категории: Панатинайкос ОлимпиакосСпортФутбол