Панатинайкос – АЕК 1:1

01 Февруари 2010 / 03:02:31  Емануела Карастоянова
924 прочитания

С 1:1 завърши мачът от 20-ти кръг между футболните отбори на Панатинайкос и АЕК, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Въпреки, че зелените не успяха да покажат на събралите се многобройни фенове на стадиона това, което от тях се очакваше – победа над жълто-черните, те представиха един особено зрелищен мач с много напрежение и силни емоции. Победата беше особено важна и за двете страни и това определено можеше да се види на игрището. И двата отбора преследваха неуморно положения за гол и създаваха такива с хъс, който би заинтригувал и най-слабите привърженици на футбола.

Мачът започна много динамично - още през първите десет минути бяха отбелязани и първите опити за гол. По време на 6-та минута зелените атакуваха противниковата врата - Карагунис подаде на Кацуранис в едно добре обмислено положение за гол, но топката излезе аут. На атаката на Панатинайкос АЕК не отлага дълго да отвърне... с гол, който нападателят Скоко вкара точно след 3 минути. През 18-та и 19-та минута последва порой от шансове за гол от страна на зелените, които обаче не бяха реализирани. През 20-та минута също бе извършен добър опит за гол, но вратарят на жълто-черните спаси топката. През 22-та минута последва нов порой от атаки от страна на зелените – с три поредни опита за гол те доказаха на публиката, че са силно мотивирани да се борят и наистина желаят победата. Кулминационният момент настъпи когато през 27-та минута Димитрис Салпингидис вкара гол във вратата на АЕК и с това успя да изравни резултата.

По време на 38-та и 39-та минута атаките и на двата отбора зачестиха още повече, а топката се намираше на смени ту пред едната, ту пред другата врата, докарвайки публиката до лудост в буквалния смисъл на думата.

Опитите за гол и агонията продължиха до края на първото полувреме.

Второто полувреме не се различаваше от първото по динамика на играта. Играчите бяха все така силно мотивирани за победа и преследваха шансове за гол, въпреки че до промяна в резултата не се стигна. Опитите за гол траеха от първата минута до последната. Още в първата минута, със самото влизане на игрището към атака пристъпи нападателят Сисе. Не само този опит на французина обаче завърши с неуспех. По време на мача той не успя да покаже истинските си възможности - сякаш тази вечер играчът Сисе не беше този, когото познаваме. През 16-та минута Салпингидис майсторски си проби път през защитата на АЕК и отправи топката към вратата на Арабадзис, но в последствие тя се удари в гредата. Много добри шансове за гол от страна на зелените имаше и през 25-та (изпълнен отново от Сисе), 27-та, 30-та, 40-та и 42-та минута.

Панатинайкос (Ниоплиас): Дзорвас, Винтра, Сариеги, Канте, Спиропулос, Жилберто, Карагунис, Симао, Кацуранис, Лето, Христодулопулос, Салпингидис, Сисе

АЕК (Байевич) : Арабадзис, Араухо, Майсторович, Жералдо, Карабелас, Кафес, Яхич, Макос, Мадука, Лагос, Скоко, Герейро, Бланко, Дзибур

Категории: Панатинайкос АЕК Сисе Байевич Салпингидис ОАКА Ниоплиас ФутболСпорт