ПАОК надигра Фенербахче в Солун

19 Август 2010 / 23:08:35  GRReporter
1293 прочитания

С 1:0 за домакините завърши квалификационният мач за Европейската лига между футболните отбори на ПАОК и Фенербахче, който се игра на стадион Тумба в Солун. Победата над турския отбор беше цел номер едно за гръцките футболисти, още повече че беше строго изискана от треньора им Павлос Дермидзакис. Поставената задача реализира португалецът Вейриня в 19-та минута. С резултата от тази вечер ПАОК спечели преднина в борбата за класирането си в групите на Europa League.

Първото полувреме започна със силна игра от страна на домакините. Те бяха силно мотивирани и упорито преследваха положения за гол. Опитваха се да блокират противника с бърз гол и да го поставят в неизгодната позиция да изостава в резултата още от самото начало на мача. Така още от първите минути те притиснаха играчите на Федербахче. Едновременно с това те показаха една много добра защита. Успяваха да блокират акциите на турците като отнемаха топките им в моменти с  потенциален шанс за атака. В 19-та минута бързият гол на ПАОК беше вече факт. Вкара го играчът Вейриня и подпали атмосферата на стадиона в Солун.

След първия гол  ПАОК имаше още три добри шанса за гол. Първият беше отново в лицето на Вейриня, вторият на Салпингидис, а третият на Муслимович по време на 45-та минута. Добрата фаза продължи до края на първото полувреме. ПАОК имаше изключително силна защита, благодарение на която не остави празно пространство на игрището си и успя да затрудни до крайност действията на турския отбор.

В леко по-слаба форма завари домакините второто полувреме. Този факт разбира се опитаха да използват турците. Фенербахче успя да спечели топката и пристъпи към атаки. През 57-та минута поради втора червена карта играчът Витоло напусна мача и  играта на ПАОК стана по-трудна. За момент изглеждаше, че шансовете за гол от страна на турците са реални, сега гостите бяха тези, които владееха топката. Въпреки всичко те не успяха да пробият защитата на ПАОК.

По време на 90-та минута Папазоглу пропусна перфектен шанс за гол. Малко след това последва опит на гостите да изравнят резултата, но вратарят Кресич спаси топката и с това успя да запази спечелената от ПАОК преднина.

Категории: ПАОК Фенербахче приятелски мач Солун Тумба победа спорт футбол