ПАОК – Панатинайкос 2:1

22 Февруари 2010 / 01:02:57  GRReporter
1045 прочитания

С 2:1 завърши мачът от Супер лигата между футболните отбори на ПАОК и Панатинайкос, който се игра на стадион Туба в Солун. Отборът на ПАОК определено има какво да празнува, тъй като победата в този мач го класира на второ място заедно с отбора на Олимпиакос, а от зелените го делят вече едва 2 точки... Мача, който отборите играха разпали огън на стадиона и в сърцата на събралата се публика. Пълна с емоции и напрежение, играта на двата отбора би могла да се конкурира дори и с играта на едни от най-добрите отбори в света. Панатинайкос и ПАОК дадоха всичко от себе си по време на тази среща, в която напрежението траеше от началото до края.

Отборите започнаха играта със силно желание за победа като още от първите 10 минути те преследваха и създаваха положения за гол. По време на първата минута опит за гол отбеляза играчът Лето, но топката мина високо над вратата на Халкяс.  Домакините не се забавиха да отвърнат на атаката и само минута по-късно опит за гол отбеляза Вейриня, но топката мина покрай вратата на Дзорвас.  Много добър опит за гол от страна на зелените имаше и по време на 25-та минута. Карагунис отправи силен шут (от фаул на Контрерас) към противниковата врата, но топката се удари в гредата.  Първото полувреме от срещата завърши с резултат 0:0. В началото на второто полувреме много добър опит за гол направи играчът Ивич, като се опита да вкара с глава топката във вратата на Дзорвас, но тя мина покрай гредата.  Решаващи за резултата от срещата се оказаха точно 8 минути. По време на  15-та минута домакините вкараха първия си гол на зелените, изпълнен със завидно майсторство от играча Гарсия. На изпъления невероятно гол вратарят Дзорвас не успя да реагира. Той замръзна на мястото си и дори не направи опит да спаси топката. Красивият гол на Гарсия и резултатът 1:0 подлудиха публиката.

Отговорът на зелените обаче не закъсня-  само след  4 минути (по време на 19-та минута) изравняването на резултата беше на лице. Сисе, когото никой защитник не успя  да спре  вкара гол във вратата на домакините (топката подаде на французина Салпингидис). Радостта на феновете секна. Точно след още 4 минути дойде и вторият отговор от страна на домакините – заварвайки Дзорвас далече пред вратата си Муслимович вкара втори гол на зелените...

Така отборът на ПАОК се качи едно място по-високо във футболната класация и едно място по-високо в мечтите си за титла...

ПАОК (Фернандо Сантос): Халкяс, Шнауцнер, Лино, Малезас, Контрерас, Гарсия, Сорлен, Кристияно, Фотакис, Вейриня, Цирило, Ивич, Единьо, Муслимович

Панатинайкос (Никос Ниоплиас) : Дзорвас, Виндра, Спиропулос, Сариеги, Канте, Симао, Кацуранис, Христодулопулос, Карагунис, Лето, Нинис, Салпингидис, Сисе

Снимка:sport24.gr

Категории: Спорт ПАОК Панатианйкос Туба Сисе Гарсия МуслимовичФутбол