Отборът на Панатинайкос във финалите за купата на Гърция

08 Април 2010 / 00:04:06  GRReporter
801 прочитания

С 0:0 завърши мачът между футболните отбори на ПАС Янина и Панатинайкос, който се игра на стадион Агии Зосимадес в Янина. Въпреки, че отборът на Панатинайкос не успя да отбележи гол по време на тази среща, той все пак се класира за финалите на купата на Гърция. Срещата на ПАС Янина и Панатинайкос тази вечер беше втората среща между отборите в рамките на първенството за купата на Гърция. Предишния мач, който двата отбора играха на стадион ОАКА в Атина завърши с 3:1 за отбора на зелените. Така тази нокаут мач извади ПАС Янина от участие във финалите.

За жалост мачът не предложи особена гледка на публиката – в играта на отборите определено липсваше динамика. Първите 25 минути не внесоха нищо съществено на игрището. И на двата отбора сякаш им липсваше силно желание за игра и се затрудняваха да създават положения за гол. Зелените така и не успяха да отбележат положения за гол, които да реализират. Два опита за гол направи Сисе, но топката попадна далеч извън вратата на Зафиропулос. Впечатление правеше, че отборът на зелените не разиграваше добре топката и имаше проблем с подаванията. Топката  трудно стигаше до краката на френския нападател, в резултат на което той се затрудни да направи следващи опити за гол.

Домакините бяха тези, които в първото полувреме бяха на ръба на победата. От 28-та до 32-та минута (в продължение  на 5 минути)  те създадоха 3 положения за гол. Опитите за гол отбеляза играчът Кондогулис. И трите опита той  изпълни с глава, но в крайна сметка те завършиха с неуспех – топката или се удряше в гредата на вратата или излизаше в аут. Като цяло отборът на домакините преследваше повече положения за гол и показваше повече хъс за игра на стадиона. За това помагаха особено много събралите се над 5 500 фенове на отбора.

И този път обаче не липсваха неприятни прояви от страна на футболните запалянковци. Играта през  първото полувреме беше прекъсната, тъй като те хвърлиха сълзотворен газ на игрището.

През второто полувреме от срещата играта беше на още по-ниско ниво. Отборите не отбелязаха почти никакви опити за гол. Вместо това на игрището имаше разправии, на които съдията сложи край като отстрани от мача играчите Сариеги (Панатинайкос) и Коциос (ПАС Янина).

ПАС Янина (Никос Анастопулос): Зафиропулос, Статис, Скардуели, Коциос, Кусас, Бухан, Мендринос, Михалопулос, Казнаферис, Кондогулидис, Дзанис, Бакайоко, Арас

Панатинайкос (Никос Ниоплиас): Дзорвас, Сариеги, Канте, Винтра, Симао, Силва, Кацуранис, Карагунис, Нинис, Лето, Христодулопулос, Рукавина, Салпингидис, Сисе

Снимка: sport24.gr

Категории: Панатинайкос ПАС Янина футболСпорт