Отборът на Олимпиакос на една стъпка от четвъртфиналите на Евролигата

26 Март 2010 / 01:03:16  Емануела Карастоянова
1017 прочитания

С резултат 90:73 за бяло-червените завърши втората среща на баскетболния отбор на Олимпиакос с полския отбор Асеко Проком Гдиня. Класификационния мач за четвъртфиналите отборите играха на игрището СЕФ в Атина пред очите на хиляди разгорещени фенове. Победата от тази вечер доведе  бяло-червените съвсем близо до класирането им за четвъртфиналите – сега те се нуждаят само от една победа за да стане европейската им мечта  реалност.

Мачът започна с натрупване на точки от страна на домакините.  Добрата  координация и целенасочената игра помогнаха на бяло-червените бързо да поведат в резултата като натрупат преднина от почти 20 точки. Те успяха навреме да намерят ритъма си в мача и по средата на първото полувреме резултатът беше внушителен - 42:25. Преднината, която Олимпиакос за толкова кратко време на трупа стресна гостите. След втория период те се мобилизираха и се заеха с нелесната задача да изравнят резултата.  Макар и трудно,  успяха да наваксат  частично загубата. Така първото полувреме завърши с резултат 46:38.

Второто полувреме започна с нова силна офанзива от страна на гостите.  Така разликата в резултата постепенно започна да се заличава, като в края на първите десет минути Асеко Проком  постигна целта си и изравни резултата до 49:49. Този обрат на нещата стресна домакините и те пристъпиха към нови атаки. Във вторите десет минути успяха да поведат макар и минимално в резултата (51:49). На няколко пъти полският отбор пак се намери опасно близо до домакините, но като цяло Олимпиакос  докрай поддържаше тенденцията за господстване на игрището.  Разбира се, задачата му улесняваше горещата подкрепа на феновете, които бяха напълнили цялата зала и нито за миг не можеха да допуснат, че фаворитът им може да загуби.

Огромен принос за победата на домакините имаха тази вечер играчите Теодорис Папалукас,  Линас Клейза и Скуни Пен. Техните кошове, често изпълнени зрелищно и с внушителна техника, бяха тези които задвижиха резултата и помогнаха на отбора да спечели  преднина. Така резултатът по време на третия период стигна до 71:60. За играта  тази вечер допринесоха също Джош Чилдрес и Николас Вуишич.

Освен с добрата си атака Олимпиакос  можеше да се похвали и с перфектната си защита.  Играчите успяваха с лекота да отнемат  топки на полския отбор, които почти бяха влезли в коша. За този факт феновете на игрището се отблагодаряваха със силни радостни ликувания.

Олимпиакос (Панайотис Янакис): Папалукас, Пен, Чилдрес, Вуйчич, Василопулос, Бурусич, Халперин, Клейза, Маврокефалидис, Бевърли, Теодосич, Схорцианитис

Асеко Проком – Гдиня (Томаш Пачеяж): Северин, Харингтън, Логан, Ягла, Лапета, Замойски, Шчотка, Варда, Удс, Бърел, Еуинг, Хрицанюк

Категории: Олимпиакос Проком баскетбол спорт СЕФ Атина ЕвролигаGRReporter Конкурси