Отборът на Панатинайкос в 16-та на Евролигата

26 Февруари 2010 / 01:02:46  GRReporter
914 прочитания

Златна страница в историята си отвори отборът на Панатинайкос, който на стадион Олимпико в Рим успя да отхвърли без особено затруднение с резултат 3:2 един много силен противник какъвто е Рома.  Още повече,  че тази вечер Рома искаше на всяка цена да спечели мача със зелените... Но вечерта принадлежеше на гостите. В една игра, която омагьоса  всички те демонстрираха фантастично  добър имидж на отбор, който играе с лекота и побеждава в трудни и решаващи мачове. Победата на зелените в Рим е втората им зрелищна победа над Рома. В мача, който двата отбора играха миналата седмица на стадион ОАКА в Атина зелените дадоха добър урок на гостите си като показаха,че не е важна само победа, но и начинът по който се стига до нея. Преврата, който те направиха  тогава като успяха да наваксат загубата си и в последствие да поведат  в резултата, е нещото което домакините на мача в Италия не успяха да постигнат... И въпреки че след изтегления жребий Рома беше смятана за фаворит, на стадиона нещата се подредиха по друг начин. Още от самото начало на мача Панатинайкос преследваше положения за гол.  Същото правеше и отборът на Рома като по време на 11-та минута той отбеляза и първия си гол, вкаран от нападателя Рисе. Голът на домакините не уплаши обаче зелените. Те успяха да запазят хладнокръвие като в последствие  обърнаха в своя полза грешките на противника, а самите те  ограничиха  до минимум своите.   По време на 24-та минута много добър опит за гол отбеляза Симао.  Следват поредните неуспешни опити за гол от страна на зелените. По време на 37-та минута домакините отбелязаха също добър опит за гол (от страна на Рисе).

40-та минута е времето, когато зелените вкараха и първия си гол –  хладнокръвен и майсторски изпълнен (от дузпа) от  Сисе. Тоталното обръщане на резултата в полза на гостите настъпи по време на 43-та минута, когато Нинис вкара и своя чудесно изпълнен гол. Няколко минути преди края на първото полувреме Сисе успя да вкара и трертия гол за мача от подаване на Нинис, като с това радостта на зелените ескалира до безкрай... Така първото полувреме завърши с резултат 3:1 за гостите.  През второто полувреме домакините целяха на всяка цена да вкарат втори гол и през първите 5 минути  отбелязоха 3 опита за гол.  66-та минута е и моментът, когато те вкараха и втория си  гол – отново от шут на Рисе. Зелените също не спираха да преследват шансове за... четвърти гол. Много добър шанс те имаха преди края на мача, когато  Салпингидис отправи топката към вратата на Дони и тя  само по чудо не влезе в мрежата – два пъти се удари в гредата и накрая и вратарят я спаси.

Рома  (Клаудио Раниери) : Дони, Жуан Мексес, Вуичинич, Тантей, Де Роси, Рийсе, Перота, Черчи, Мене, Бриги, Баптиста, Касети

Панатинайкос (Никос Ниоплиас) : Дзорвас, Сариеги, Нинис, Силва, Канте, Сисе, Христодулопулос, Салпингидис, Лето, Маринос, Симао, Винтра, Кацуранис, Спиропулос

Снимка:sport24.gr

Категории: Панатинайкос РомаФутболБаскетбол