flag_bg flag_gr flag_gb

Олимпиакос във финалите на Евролигата

08 Май 2010 / 00:05:31  GRReporter
1038 прочитания

С 83-80 за бяло-червените завърши мачът от фазата на Файнъл фор на Евролигата между баскетболните отбори на Олимпиакос и Партизан, който се игра в Париж. Макар, че сръбският Партизан се оказа костелив орех, бяло-червените  успяха да се преборят с него, като дадоха повод за огромна радост на събралите се в залата повече от 5000  техни фенове.

Първите минути от мача започнаха с драматични опити за атака от страна на бяло-червените. Те играха напрегнато и нервно и целяха на всяка цена да вкарат топката в противниковия кош. Това обаче не им се отдаваше. Топката стигаше до ръцете на Софоклис Схорцианитис,  който все още не се беше намерил ритъма си и не успяваше да вкара кош. Останалите играчи от отбора също не бяха намерили правилния ритъм. Така по време на 4-та минута сръбският противник поведе с 10-2. Изоставането в резултата още в началото на мача подейства на бяло-червените като студен душ. Схорцианитис се мобилизира  и заедно с Чилдрес успяха да спечелят точки. Последва включване и от страна на Теодосич и Папалукас, които спечелиха 5 точки и така първият сет завърши с резултат 15-17 за бяло-червените.

По време на втория сет Олимпиакос успя да изравни резултата чрез кошове на Бурусич. Неговите атаки позволиха на Олимпиакос за първи път тази вечер да поведе в резултата, макар и само с 1 точка (26-25). Благодарение на кошовете на Теодосич и Клейза бяло-червените напреднаха още повече в резултата и така първото полувреме завърши с 33-28 в тяхна полза.

Второто полувреме донесе промени на игрището. Гръцкият отбор пристъпи към  една по-координирана  и хладнокръвна игра. Това беше и моментът, когато Схорцианитис намери ритъма си. Докато през първото полувреме той не успяваше да завърши атаките на отбора си с кош, сега настъпи повратна точка в играта му. Благодарение на неговите точки отборът успя да запази преднината в резултата.  Играчите на Партизан не останаха длъжни на противника си.  На неговата  атака те отговаряха с незабавна контраатака, благодарение на което успяваха  да анулират всяка една по-голяма преднина в резултата, която бяло-червените бяха натрупали.  Този факт определено затрудни гърците и придаде на мача драматичен привкус. Най-голямо главоболие на Олимпиакос създадоха играчите Божич и Кечман. Кечман успя да изравни резултата и с това доведе Олимпиакос отново до изходната си позиция.... Резултатът стигна 52-52.

Третият сет отново преобърна равновесието на игрището. Окуражен от спечелената преднина Партизан влезе в играта с още по-голям  хъс. Благодарение на кошовете на Мак Калеб и Марич той успя да спечели преднина от 6 точки в продължение на 4 минути. Последваха точки от страна на Теодосич, но и нови от страна  на Мак Калеб... Резултатът стана 67-65 в полза на сърбите. Буквално секунди преди края на мача Чилдрес успя да изравни резултата, като с това спечели съдбовния за отбора си допълнителен сет...  5 минути изпълнени с драматизъм, които донесоха на бяло-червените мечтаната победа.

Категории: олимпиакос Партизан Файнъл Фор Париж Евролига баскетбол спорт