Олимпиакос във финалите на А1 по волейбол за жени

22 Април 2010 / 22:04:25  Емануела Карастоянова
1072 прочитания

С 3:1 завърши мачът от А1 между женските волейболни отбори на Олимпиакос и Панйониос, който се игра на игрището в Неа Смирни. С победата си тази вечер бяло-червените успяха да се класират за финалите на първенството на Гърция. Те са несъмнено и фаворита за титлата...

Победата над отбора на Панйониос от тази вечер е втората под ред за бяло-червените. Предишната си победа  над Панйониос те отбелязаха в мача, който отборите играха на игрището в Пирея.  Така за четвърти пореден път те ще се изправят пред шанса да се борят за титлата шампион на Гърция в play off на финалите.

Олимпиакос започна играта си динамично и уверено. Момичетата бяха в добро психологическо състояние, факт който даде отражението си на игрището.  Още в началото на първия сет те успяха да натрупат преднина благодарение на добре организирани подавания и успешни атаки. Домакините влезоха също уверено в играта, но се затрудняваха да блокират топката на гостите. С подкрепата на феновете си все пак те успяха да спечелят точки, като имаше дори моменти в които настигаха в резултата гостите.

Вторият сет донесе промени на игрището. Гостите разхлабиха защитата си, а този факт не пропуснаха да използват състезателките на Панйониос. Те напредваха в резултата като трупаха точки от топки, които гостите не успяваха да спасят. Така сетът завърши с победа на домакините.

По време на третия и четвъртия сет Олимпиакос подобри защитата си и пристъпи към атака. В резултат на това  той спечели и двата сета.

С кого ще се срещнат в следващия кръг волейболистките на Олимпиакос ще научат в събота 24.04., когато ще се играе и третия и последен  мач между отборите на Маркопуло и Панатинайкос.

Ето как се формираха сетовете: 17-25, 25-22, 22-25, 18-25

Панйониос (Сотирхос): Петрулаки, Кис, Лакусич, Евтимиу, Гузу, Милетич, Насту, Папафотиу, Кирици

Олимпиакос(Николакис): Мулстейнова, Тенева, Колева, Хандава, Николаиду, Никули, Влаху, Хунда

Категории: волейбол спорт олимпиакос панйониос А1