Олимпиакос все по-нагоре в първенството

22 Май 2010 / 21:05:03  Емануела Карастоянова
1084 прочитания

С 89-77 завърши срещата между баскетболните отбори на Олимпиакос и Маруси, която се игра на игрището СЕФ в Атина. Бяло-червените тази вечер показаха една игра, която зарадва не само Янакис, но и феновете на игрището. С много добра защита и резултатна атака те успяха отново да поведат в резултата и да отбележат третата си поредна победа над отбора на Маруси. С резултата от тази вечер те доказаха,че са напълно готови за срещата си с най-големия противник, отбора на Панатинайкос.

Домакините започнаха играта много силно. Те наложиха ритъм, който не позволи на гостите да повторят сценария от последната среща между двата отбора. Още в самото начало благодарение на точките на Бевърли Олимпиакос поведе с 13-5. Минути след това към атака пристъпи Схорцанитис и разликата в резултата стигна 20-8. Маруси пристъпи към контраатака и спечели 5 точки. Домакините обаче не останаха длъжни и засилиха още повече атаките. На Маруси не му стигнаха силите да се пребори с Олимпиакос, отборът имаше явен проблем със защитата. Домакините тази вечер бяха в пълен състав. След двуседмично отсъствие поради травми на игрището  беше и Джош Чилдрес.

По време на втория сет ситуацията не се промени. Олимпиакос беше този, който владееше топката, а гостите не смогваха да блокират развихрилия се отбор. Маруси изгуби на практика всякаква възможност да поведе или да изравни резултата. Минути преди кря на първото полувреме бяло-червените буквално „полетяха” с 49-29. Последва атака на Пелеканос и спадане на разликата на 39-55. Това обаче не помогна на Маруси да преобърне резултата в последствие. Домакините продължиха играта в дух на победа и с привкус на бъдещата си среща с отбора на Панатинайкос. След  атаките на Схорцанитис те поведоха дори с 68-46...

Сигурни в победата си по време на последния сет домакините се отпуснаха. Маруси използва шанса и пристъпи към атаки. Успя да намали разликата на 12 точки. Отборът не се оказа обаче достатъчно силен за да настигне домакините...

Олимпиакос (Янакис): Папалукас, Пен, Чилдрес, Вуишич, Папаниколау, Бурусич, Бевърли, Клейза, Маврокефалидис, Теодосич, Слукас, Схорцанитис

Маруси (Барзокас): Кубурас, Кис, Лукас, Пелеканос, Батис, Хоман, Надзфей, Мавроидис, Калатис, Аригбабу, Кедал, Каймакоглу

Категории: Олимпиакос Маруси спорт баскетбол плей оф