Олимпиакос в четвъртфиналите на Евролигата

01 Април 2010 / 23:04:31  GRReporter
824 прочитания

За четвъртфиналите на Евролигата се класира баскетболният отбор на Олимпиакос, който победи отбора на Полша Асеко Проком – Гдиня с 86-70. Успеха, който бяло-червените отбелязаха по време  на втората си среща с Проком в Полша беше силно желан и им даде обща победа над полския противник 3-1. Участието им във Файнъл фор на Евролигата ще е за втори последователен път и шести в историята на отбора.

Въпреки крайния резултат отборът на Олимпиакос не можа да се похвали с добър старт по време на срещата. Играта му беше вяла и несигурна и сякаш се затрудняваше да намери стъпките си и правилния ритъм. Противниковият отбор използва тази слабост на гостите и успя да натрупа преднина, като още в първата минута поведе със 7-1. Първата минута беше тази, която подейства като студен душ на отбора гост. Разликата успя да изравни Софоклис Схорцианитис като с това даде старт на една истинска игра, в която отборът  влезе с пълна пара. За упеха на бяло-червените допринесоха смените, които Янакис направи. Той смени Халперин с Бевърли и по този начин засили отбора. Влизането на американеца на игрището направи играта на бяло-червените по-динамична и нападателна. Те успяваха по-бързо да се организират и да пристъпват към атаки, като едновременно с това отборът се успокои и излезе от модела на хаотичната си игра. Така първият период от първото полувреме завърши с 28-20 за гостите. Схорцианитис беше отново този, който успя да спечели допълнителна преднина за отбора и с това доведе резултата до 45-26 по време на 18-та минута. Положително принос за играта на бяло-червените имаше и играчът Папалукас, който и тази вечер успя да покаже  завидните си възможности.

Поляците изгубиха първоначалния си ритъм и хъс за игра. Те се затрудняваха да спечелят точки като едновременно разхлабиха защитата си. Загуби позициите си на игрището и играчът Логън, който беше и главната движеща сила на Проком в началото на играта. Така първото полувреме завърши с резултат 50-32 зо гостите.

През второто полувреме полякът Варда успя да намали разликата на 60-46, но гостите запазиха хладнокръвие и успяха да увеличат отново пренината си като поведоха в резултата с 66-48. На атаките на домакините Милош Теодосич отговори с тройни точки и така Олимпиакос поведе в резултата с цели 16 точки като с това си осигури билет за Файнъл фор...

Снимка: sport.gr

Категории: Олимпиакос Асеко Проком Евролига Полша баскетбол спорт