Олимпиакос шампион на страната

13 Май 2010 / 22:05:22  GRReporter
1132 прочитания

Шампион на Гърция за втори пореден път стана волейболният отбор на Олимпиакос.  Бяло-червените победиха с 3-1 отбора на Панатинайкос по време на четвъртия мач от финалите на А1, който се игра на игрището Мелина Меркури в Ренди.  Победата на Олимпиакос беше съпътствана от разочарованието на зелените. Не само от загубата, но и от горчивия привкус на грозните събития от предишния ден. Малко преди началото на мача огромна  вълна от развилняли се фенове нахлу в залата.  Полицията се оказа неподготвена и безсилна да овладее положението. Грозните сцени започнаха в района на залата още преди началото на срещата. В залата недалече от съблекалните пак „ фенове” запалиха огън. Въпреки че пожарната успя да потуши пламъците мястото изгоря. Мачът е отложен по решението  на командира на полицията. Треньорът на зелените Стелиос Казазис изразява възмущението си пред медиите и коментира случилото се като свидетелство за културата на народа.  Той информира също, че фенове на Олимпиакос са нахлули в съблекалните на волейболистите на Панатинайкос и са ги оплюли.Съобщава също за хора, които са криели в личните си чанти предмети, които са щяли да използват за различни цели на игрището. Треньорът заявява, че чувства срам не за спорта, а за това докъде е стигнала страната.

И така, мачът днес започна с много силна игра от страна на домакините. Отборът на Панатинайкос нямаше обикновеното си присъствие на игрището. Тази вечер той почти не се представи за противник. Но това е едно разбираемо последствие от проблемите, с които зелените се бореха по време на цялата година. Не друго, а многобройните травми и отсъствия им попречиха да се представят с по-добри резултати. Тази вечер определено не им стигнаха силите... За сметка на това домакините бяха в чудесна форма. Имаха много добра защита и силен  сервис, от който натрупаха точки. Освен това те се погрижиха да завършат всяка фаза с успех.

Още от самото начало бяло-червените започнаха със силна игра на игрището. С отлично  поемане на топката и обмислена атака те показаха, че се намират в много добра  психическа и физическа форма. Те имаха също много добър блок, който за да могат зелените да пробият допуснаха не една  грешка. Играта на гостите по нищо не напомняше играта от предишните мачове. Лош ден имаше дори и играчът Агамез. От страна на бяло-червените отличително  добре играха Милкович и Джурич. Първият сет завърши с 25-20 за Олимпиакос.

По време на втория сет играта протече в същия дух за домакините. Много добро разпределяне на подаванията направи германецът Тисер. Той участваше също така и в силен блок, който в комбинация със сервиса на играча Джурич подейства като динамит на игрището. Домакините отново трупаха преднина... За разлика от Тисер Загумни тази вечер показа далеч не това, на което е способен. Полякът не успя да даде нужната помощ на отбора.

За жалост и от този мач не липсваха неприятни моменти. Срещата беше прекъсната поради тежка разправия между Илияс Лапас и Хадзиандониу и бутилка, полетяла на игрището. Играта беше прекъсната за 10 минути...  Сетът завърши а с 25-18 за домакините.

По време на третият сет играта на зелените видимо се промени. Те засилиха блока си и с това ограничиха атаките на домакините. Засилиха и сервиса, благодарение на което успяха да спечелят точки и дори да поведат в резултата. Не след дълго домакините изравниха резултата. Желанието за игра на зелените не спря обаче тук. Те отново поведоха в резултата и спечелиха сета 25-22.

Четвъртият сет започна също със силна игра от страна на зелените. Значителен брой точки им  донесе играчът Смарагдис. Това беше и сетът, когато и Агамез най-после на мери ритъма си. Тази щастлива ситуация не трая обаче дълго. Багодарение на силните сервиси на Джурич Олимпиакос отново поведе в резултата. Сетът завърши с 25-17 и титла шампион на страната за Олимпиакос.

Категории: олимпиакос панатинайкос шампион на страната А1 спорт волейбол