flag_bg flag_gr flag_gb

Олимпиакос с неочаквана загуба в Евролигата

27 Ноември 2009 / 14:11:16  GRReporter
966 прочитания

Тимът на Олимпиакос загуби своеобразното "балканско дерби" в тазгодишното издание на баскетболния турнир Евролига. В мач от петия кръг гърците отстъпиха с 80:86 при гостуването си на Партизан.

През първата част доминираха „червено-белите” и след 5 минути игра те вече водеха с 11-2. Със силното представяне на Александър Рашич сърбите бързо наваксаха в резултата, но първите десет минути завършиха с 21-19 точки в полза на гърците. Благодарение на бързото темпо, което наложиха резервите Буруси и Халперин Олимпиакос спечели и първото полувреме.

В третата и четвъртата част на двубоя сърбите успяха да обърнат мача в своя полза. Играчите на Олимпиакос загубиха концентрация и в нападение и в отбрана, направиха няколко поредни грешки. Сърбите постигнаха обрат в края на двубоя като за две минути отбелязаха 8 поредни точки срещу само 2 за гърците. В оставащата една минута вече водеха с 80-72, време, през което Олимпиакос не можа да реагира и регистрира втората си загуба за сезона.

Александър Марич бе най-добрият играч за Партизан. Той отбеляза 23т. и спечели 15 борби. Александър Рашич добави още 25т. за домакините, а Бо МакКалеб се отчете с 19. За гостите от Олимпиакос най-резултатни бяха Джош Чайлдрес и Линас Клейза, които отбелязаха по 18т. Вотам Халперин прибави 15, а Милош Теодосич – 12.

Въпреки загубата гърците продължават да заемат второто място в Група „B” с актив от три победи и две загуби, а тимът на Партизан е пети с обърнат резултат.

Загуба регистрира още един гръцки отбор. Маруси бе победен като гост от Макаби Тел Авив с резултат 75:67. До момента новакът в Европа Маруси има една победа и четири поражения, като в следващия кръг отново има тежка задача – мач с ЦСКА Москва.