Олимпиакос разби Рома с 5:1 в Атина

14 Август 2010 / 00:08:44  Емануела Карастоянова
1255 прочитания

С резултат 5:1 за бяло-червените завърши приятелският мач между футболните отбори на Олимпиакос и Рома, който се игра на стадион Караискаки в Атина. Срещата доказа, че когато един отбор има истинско желание и воля да играе победата става негов съюзник…

Мачът започна с разгорещена както винаги атмосфера на стадиона и бърз гол от страна на домакините. Гол на Рома вкара още в 6-та  минута новата придобивка  на Олимпиакос Ариел Ибагаза. С това Ибагаза отвори мача и още от самото начало постави гостите в неудобното положение да гонят резултата. От трибуните последваха бурни ликувания и огромни бенгалски огньове. На атаката на Олимпиакос Рома отговори почти веднага. Моментното объркване настъпило между вратаря Никополидис и Раул Браво струва на бялo-червените гол, единствения за вечерта. Вкара го в 11-та минута Джереми Менез.

След като резултатът се изравни, гостите се обнадеждиха, че могат да поведат тази вечер и пристъпиха към нови атаки. Рома успя да пробие защитата на Олимпиакос и създаде немалко фази за гол. В крайна сметка обаче нито една от тях не се оказа достатъчно силна за да промени резултата.  По време на 31-та минута играчът Перота имаше шанс да вкара топката във вратата на Никополидис. Полето пред вратаря беше почти без защита, но шансът нелепо се изплъзна на милиметър от краката на италианеца. Добри шансове за гол отборите имаха и по време на 34-та и 39-та минута, когато играчите Тантей и Диого се опитаха да променят резултата. Забележителен беше опитът на  Тантеи, който се опита да вкара топката във вратата на Никополидис с обратен шут. Никополидис се озова извън вратата си и голът почти висеше във въздуха. Топката обаче се озова извън вратата…  В последствие Диого отправи топката към вратата на Рома, но Богдан Лобонт я спаси. Следват добри подавания на Тоти и Перота и топката се намери отново пред гръцката врата. Без резултат обаче. Шутовете  бяха слаби и намираха своя край в ръцете на Никополидис.

Силният ентусиазъм, с който домакините играха тази вечер беше очевиден на игрището. Можеха да се забележат и някои грешки в защитата, но те не струваха скъпо на Олимпиакос Първото полувреме завърши с резултат 1:1.

Второто полувреме Рома започна с 6 нови играчи, сред които беше и Жулио  Баптиста. Още в началото гостите изтърваха чудесен шанс за гол, а след това беше вече късно за обрат… Головете на домакините заваляха като дъжд. През 51-та минута чудесен гол с глава вкара Дуду, през 60-та Митроглу, през 78-та Фетфадзидис, а през 84-та Арис Соиледис.

Осъзнали обрата на нещата италианците правеха нервни опити за гол. Психическото състояние и огромната разлика в резултата оказаха своето влияние. Опитите за гол не бяха прецизни и свършваха с аут. През 54-та минута Алберт Риера успя да си пробие път през защитата на Олимпиакос с добър опит за гол, но Пардо спаси топката.През 73-та минута към гръцкия вратар се засили и Жулио Баптиста, но сблъсък с гръцката  защита сложи край на атаката му.

Олимпиакос (Ернесто Валверде): Андонис Никополидис (Урко Пардо), Модесто, Галициос (46’ А. Пападопулос), Оскар(46’Заири), Ариел  Ибагаза, Дуду, Диого ( 46’ Митроглу, 89’ Вандерсон), Луис Санто, Раул Браво (85’ Никлициотис), Мареска (46’Г. Пападопулос) , Риера (58’ Соиледис), Потуридис (75’Василоянис)

Рома (Клаудио Раниери): Богдан Лобонт (46’ Александер Дони), Марко Андреоли,  Жуан (46’ Лориа, 89’ Месес), Тоти (46’ Адриано), Тантеи, Де Роси,  Риисе,  Перота (46’ Пит),  Греко (46’ Адунес), Касети (65’ Роси), Джереми Менез (46’ Баптиста)

Категории: Олимпиакос Ариел ИбагазаРомаДжереми МенезДудуМитроглуФетфадзидисАрис Соиледис Атина Караискаки приятелски мач спортФутбол